Straipsnio nuotrauka 2016-10-13

Nė minutės be telefono ar kompiuterio

Išmanieji įrenginiai -  telefonai bei planšetiniai kompiuteriai,  laikrodžiai, apyrankės, sveikatos priežiūros įrengimai, pracietaisai namams ir vaikų priežiūrai – tampa neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi. Kartais, deja, jais naudojamasi  neapgalvotai ir neapdairiai.

Draudimo bendrovės BTA teigimu, registruojant nelaimingus nutikimus, kuomet patiriami nuostoliai dėl išmaniųjų įrengimų sugadinimo ar praradimo, tenka išgirsti istorijų, kai prietaisai netyčia įkrenta į unitazą, ant jų užkrinta indai, įrengimai išskalbiami, per juos pervažiuojama automobiliu ar pasakojami panašūs draugišką šypseną keliantys atvejai.

Statistiškai dažniausiai pažeidžiami mobilieji telefonai bei planšetiniai ir nešiojami kompiuteriai. Ir dažniausiai šie pažeidimai susiję su prietaisų sąlyčiu su vandeniu – apliejo, paskandino, paliko drėgnoje patalpoje.

BTA atstovės D.Strazdienės teigimu, girdint kokiomis aplinkybėmis įrengimai apgadinami, galima manyti, jog žmonės negali nė minutei iš rankų paleisti savo išmaniųjų. Jau nekalbant apie tai, jog kai kuriose situacijose tolėliau padėti prietaisą yra tiesiog saugiau. D.Strazdienė pasakoja, jog klientai ir tvenkinius kasa, ir betoną lieja kišenėse turėdami telefonus ar pasideda ir pamiršta, jog prieš keletą minučių mobilųjį telefoną padėjo ant automobilio stogo.

Vyrai paprastai išmaniuosius telefonus nešioja užpakalinėje kelnių kišenėje ir todėl pastaiko, kad šie skęsta unitaze ar vonioje arba tiesiog sėdantis yra pažeidžiami. O moterims šeimininkaujant namuose, telefonai išskalbiami ar nukenčia atliekant įvairius buities darbus.

BTA primena paprastus tinkamo elgesio su įrengimais veiksmus, kurie padeda išvengti galimų sugadinimų. Tai:
• Laikyti bei nešioti daiktus tam skirtuose dėkluose, įmautėse;
• Vengti mobiliųjų telefonų nešiojimo kišenėse;
• Įrenginius laikyti toje pačioje vietoje;
• Nesinaudoti prietaisais geriant ir/ar valgant;
• Atliekant namų ūkio ar ruošos darbus, telefonus padėti saugioje vietoje.

Pastebima, jog vis dažniau išmaniais įrenginiais naudojamasi ne namuose ir ne darbe. Pernai apie 40 proc. Lietuvos gyventojų prie interneto jungėsi įvairiose ne namų ar darbo erdvėse: kavinėse, bibliotekose, kitose viešose vietose.

Draudimo bendrovės BTA informacija, šaltinis www.bta.lt