Straipsnio nuotrauka 2015-11-03

Nauji reikalavimai automobilių pardavėjams

Nuo šiol parduodant dėvėtą automobilį pardavėjas privalo nurodyti markę, modelį, valstybinį numerį, o taip pat techninės apžiūros galiojimą, informaciją apie tai, kokiuose ir kada automobilis dalyvavo eismo įvykiuose, kokių trūkumų turi (jei turi). Tai numato naujai įsigaliojusios Civilinio kodekso pataisos. Parduodant automobilį nuo lapkričio 1 d. pirkimo – pardavimo sutartyje privalu nurodyti ir trūkumus, kurie susiję su stabdžių, vairuotojų ir keleivių bei dujų sistemomis, vairo mechanizmo ir pakabos elementais, apšvietimo ir šviesos signalizavimo įtaisais.

Apie šiuos Civilinio kodekso pakeitimus LRT radijo laidoje “Lietuvos diena” diskutavo Vidmantas Pumputis, Susisiekimo ministerijos saugaus eismo skyriaus vedėjas bei saugaus eismo ekspertas Vigilijus Sadauskas.

Pastarasis mano, jog šie pakeitimai gali įvelti nesusipratimų. Taip pat ir atsakomybę asmeniui, kuris yra automobilio savininkas tuo metu, kai kažkas įvyktų. Pašnekovas taip pat atkreipė dėmesį, jog net ir automobilio remonto ekspertai ne visada gali iki galo įvertinti automobilio defektus, tarkime, ar automobilis yra daužtas, ar turi oro pagalvę, tad tokius trūkumus nurodyti pačiam savininkui būtų gan keblu.

Tačiau V.Pumputis teigia, jog šiuo būdu siekama apsaugoti sąžiningą pirkėją - naująjį automobilio savininką. Šis, sužinojęs apie automobilio trūkumus, kurie nebuvo nurodyti pirkimo – pardavimo sutartyje, turėtų galimybę kreiptis į teismą dėl nuostolių atlyginimo.

Visą Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko įsakymą “Dėl motorinės transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartyje privalomų nurodyti duomenų apie motorinę transporto priemonę ir jos trūkumus sąrašo patvirtinimo” galite perskaityti čia.