Straipsnio nuotrauka 2018-03-01

Nauja tendencija tarp jaunų darbuotojų

Remiantis BTA draudimo bendrovės duomenimis, per pastaruosius metus ženkliai padaugėjo turistinių kelionių, kurių trukmė vidutiniškai yra 2 mėnesiai. Per dvejus metus tokių kelionių skaičius išaugo visu trečdaliu. Kaip teigia nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė, Lietuvoje atsiranda nauja kelionių pobūdžio tendencija angliškai vadinama workation – darbuotis nuotoliniu būdu užsienyje. „Workation fenomeną puikiai apibūdino „The New York Times“, pavadinęs darbo ir atostogų derinimą „darbo stalu rojuje“. Tokia galimybe naudojasi žmonės, kurie gali dirbti nuotoliniu būdu, svarbiausia, kad būtų prieiga prie interneto. Pasirinkę taip dirbti, laisvu laiku turi galimybę pakeliauti, pailsėti ir susipažinti su kita kultūra“, – pastebi  Ž. Gavelienė. Šis fenomenas atsirado kaip nauja darbo realybė ar alternatyva vos paplitus modernioms technologijoms. Žmogus gali laisvai planuotis savo darbo tvarkaraštį ir kartu ieškoti geresnio darbo ir asmeninio gyvenimo balanso, o tai svarbiausia jaunajai darbuotojų kartai.

Kaip pastebi BTA draudimo bendrovės specialistai, dažniausiai kelių mėnesių trukmės kelionių draudimai įsigyjami birželio mėnesį, kitais metų mėnesiais jų skaičius nekinta. Na, o daugiausiai keliaujantys ir dirbantys asmenys būna informacinių technologijų specialistai, kūrybinių profesijų atstovai ar net profesionalūs pokerio žaidėjai. Populiariausios šalys pasaulio mastu tokiems asmenims neretai yra Tailandas, Indonezija, Pietų Afrikos Respublika, o Europoje dažniausias pasirinkimas yra  Ispanija, Graikija arba sostinės - Berlynas ir Stokholmas.

BTA asmens draudimo specialistas Andrius Žilėnas atkreipia dėmesį: „Yra grupė žmonių, kurie šiltuosius kraštus renkasi kaip alternatyvą žvarbiai žiemai Lietuvoje, o į Azijos šalis – Tailandą, Balį, Indoneziją dažnai išvažiuoja profesionalūs pokerio žaidėjai, programuotojai, kurie gali dirbti per atstumą. Tuo tarpu Azijos šalių atstovus neretai traukia Europa, kurią jie renkasi kaip workation vietą: čia dirba, keliauja ir pramogauja“.

Vis dėlto, tokių darbinių kelionių metu ne visada yra viskas taip gražu ir lengva. „Jaučiame, kad didėja skaičius dirbančių nuotoliniu būdu, nes dažnai tenka organizuoti keliones ne tik šiems žmonėms, bet ir pasirūpinti jų šeimos narių bei artimųjų kelionėmis. Vis dėlto, išvykstant ilgesniam laikui patariu pasirūpinti ne tik pakankamai sparčiu internetu, bet ir kelionės draudimu, taip pat pasitelkti profesionalų kelionių konsultantą, kuris žinos, kur gauti pagalbą, jei kas nutiks“, – sako Ž. Gavelienė. Taip pat, ilgesnį laiką užsienyje praleidžiantiems asmenims, kurie užsiima ir aktyviomis veiklomis, tokiomis kaip plaukiojimas, nardymas, skraidymas  ar įvairios ekspedicijos, kyla tikimybė patirti traumų. O užsienio virtuvės patiekalai ar neįprastas oras gali sukelti virškinimo trakto sutrikimų arba paskatinti paūmėti lėtines ligas.

Taigi, prieš vykstant į kelionę reikėtų nepamiršti pasirūpinti geru interneto ryšiu ir susisiekimu tiek su šeima, tiek ir su darbdaviu bei klientais. Taip pat, nepamiršti, jog kelionės metu gali ne tik dingti internetas, bet nutikti ir nelaimingas atsitikimas tyrinėjant vietinę kultūrą, todėl rekomenduojame į keliones vykti apsidraudus kelionės draudimu. Na, o draudimo bendrovės taip pat pataria prieš vykstant į kelionę pasidomėti ir vietinėmis gydymo įstaigomis bei su kuriomis iš jų draudimo bendrovės turi pasirašę partnerystę, kad nutikus nelaimei galėtumėte kreiptis į patikimus medicinos specialistus.

BTA informacija