Straipsnio nuotrauka 2024-05-08

Motociklų sezono iššūkiai: ką reikia žinoti prieš išriedant į gatves?

Šių metų pavasaris motociklininkams atnešė iššūkius anksčiau nei įprasta. Po žiemos pauzės atgijusi eismo aplinka reikalauja atnaujinti vairavimo įgūdžius ne tik motociklininkams, bet ir elektrinių paspirtukų vairuotojams bei kitiems eismo dalyviams. Draudimo ekspertai primena, kad eismo saugumas priklauso nuo vairuotojų patirties ir gebėjimų: patyrę vairuotojai sukelia mažiau eismo įvykių.

Per paskutinius trejus metus, kaip teigia „Gjensidige“ draudimo atstovai, įvyko 325 eismo įvykiai su motociklininkais, dėl kurių bendrovė atlygino beveik pusę milijono eurų. Didžiausių eismo įvykių skaičius pastebėtas vasaros pabaigoje. Motociklininkų patirtos žalos vidutinė išmoka buvo didesnė nei automobilių vairuotojų, rodant, kad motociklų avarijos dažniausiai yra rimtesnės.

Pagrindinės avarijų priežastys – Kelių eismo taisyklių nesilaikymas, pavyzdžiui, netinkamas atstumas, netinkamas greitis arba netinkami manevrai. Viktorija Katilienė iš „Gjensidige“ pabrėžia, kad didelę įtaką eismo saugumui turi vairuotojų patirtis ir sugebėjimai valdyti transporto priemonę kritinėse situacijose.

Rytis R. Mežonis, Lietuvos motorekordininkas ir motociklo vairavimo įgūdžių mokyklos „Motogym.lt“ įkūrėjas, pataria motociklininkams pradėti sezoną atsargiai. „Nepriklausomai nuo to, kiek sezonų jau esate pravažiavę, svarbu prieš išriedant į gatves pasitikrinti ir atnaujinti savo įgūdžius saugioje aplinkoje, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikštelėje. Tai padės vėl priprasti prie motociklo ir išvengti klaidų realiose eismo situacijose“, - teigia R. R. Mežonis.

Jis taip pat akcentuoja motociklininkų aprangos svarbą, pažymėdamas, kad daugelis dabar daugiau dėmesio skiria ne transporto priemonei, o asmeninei saugai: „Investicijos į kokybišką šalmą, apsaugas ir tinkamą aprangą yra būtinos, kad būtų minimizuojamas sužalojimų pavojus“.

Galų gale, R. R. Mežonis pabrėžia, kad svarbu ne tik techniniai įgūdžiai, bet ir tinkamas psichologinis nusiteikimas: „Motociklininkai turėtų vengti per didelio pasitikėjimo savo įgūdžiais ir visada laikytis atsargumo, nes kiekvienas eismo įvykis gali turėti rimtų pasekmių tiek jiems, tiek kitiems eismo dalyviams“.

Parengta pagal ADB „Gjensidige“ informaciją