Straipsnio nuotrauka 2024-06-03

Motociklininkų saugumas šiltuoju sezonu: kaip vengti nelaimių


Atšilus orams, keliuose pastebimai padaugėja motociklų, paspirtukų ir dviračių. Šiltuoju metų laiku motociklininkai dažnai tampa eismo įvykių aukomis, todėl svarbu laikytis tam tikrų saugumo taisyklių. Draudimo ekspertai pabrėžia, kad didėjantis transporto priemonių skaičius reikalauja visų eismo dalyvių didesnio atidumo.

Dažnos motociklų avarijos

Draudimo bendrovės ERGO duomenimis, pernai buvo užfiksuota daugiau kaip 200 motociklų avarijų. Vidutinė žalos suma viršijo 3000 eurų, o didžiausia išmoka siekė net 245000 eurų. Dėl motociklų specifikos, susidūrimai dažnai yra labai skaudūs, ypač vairuotojams ir keleiviams. Tokios avarijos dažniausiai įvyksta dėl viršijamo greičio ir atidumo stokos. Automobilių vairuotojai, išvažiuodami iš šalutinių kelių ar stovėjimo aikštelių, apsisukinėdami ar rikiuodamiesi į kitą eismo juostą, dažnai nepastebi motociklininkų.

Saugumo priemonės motociklininkams

Motociklininkai turėtų atidžiai įvertinti savo gebėjimus ir pasirūpinti tinkama apsauga: šalmu, rankų, kojų ir nugaros apsaugomis bei tinkama avalyne. Svarbu užtikrinti gerą motociklo techninę būklę, ypatingą dėmesį skiriant stabdžiams ir žibintams. Ryški apranga padeda būti geriau matomiems kelyje.

Važiavimo sąlygų įvertinimas

Nors orai šyla, rytais asfaltas gali būti šaltas, o tai lemia prastesnį padangų sukibimą. Keliuose po žiemos dar gali būti duobių, kurios ypač pavojingos motociklininkams. Atidumas ir saugus greitis yra esminiai veiksniai, leidžiantys išvengti nelaimių.

Automobilių vairuotojų atsargumas

Automobilių vairuotojai taip pat turėtų būti ypač atidūs, dažniau žiūrėti į galinio vaizdo veidrodėlius ir vengti pašalinių veiklų vairuojant. Motociklininkas gali staiga pasirodyti šalia, todėl kiekviena sekundė dėmesio yra svarbi. Atsakingas elgesys kelyje ir pagarbos kitiems eismo dalyviams ugdymas gali padėti sumažinti eismo įvykių skaičių.

Parengta pagal ERGO Insurance SE Lietuvos filialas informaciją