Straipsnio nuotrauka 2016-05-30

Medicinos paslaugos užsienyje brangsta

Draudimo bendrovė “If” pastebi, jog pastaruoju metu išaugo gydymo išlaidos užsienyje. Bendrovės teigimu, už svečioje šalyje patirtus sveikatos sutrikimus ar sužalojimus išmoka nuo 5 iki 30 proc. didesnes išmokas. Vien per šių metų sausios – balandžio mėnesius “If” padengė beveik 100 tūkst. eurų nuostolius dėl kelionėje patirtų nelaimių.
Manoma, kad išaugusias gydymo ir medicinos paslaugų kainas įtakoja politiniai neramumai, pasaulinės ekonomikos tendencijos, išaugęs turistų srautas. Europos Sąjunos valstybėse būtinosios medicininės pagalbos paslaugos yra pigesnės negu kitose užsienio šalyse.

Draudimo bendrovė iš būrio Lietuvos poilsiautojų pamėgtų užsienio kurortų išskiria Ispaniją, kaip šalį, kurioje medicinos paslaugų kainos auga jau keletą metų iš eilės.
“If” duomenimis, vidutinė medicinos įstaigų užsienyje pateikiama sąskaita siekia 650 eurų. Net ir paprasčiausias peršalimas, lengvas apsinuodijimas maistu užsienyje gali papildomai kainuoti maždaug 250 eurų. Bendrovė taip pat pastebi, jog paprastai nelaimės nutinka pirmomis kelionės dienomis.

“If” primena, kad prieš išvykstant pravartu pasirūpinti kelionių draudimu. Jo neturint ir prireikus medicininės pagalbos už suteiktas paslaugas tenka mokėti pačiam.

Draudimo bendrovės "If" informacija