Straipsnio nuotrauka 2015-02-11

Lietuvoje „Gjensidige“ įsigyja „PZU Lietuva“

Norvegų kapitalo draudimo bendrovė „Gjensidige Forsikring ASA“ 2015 metų vasario 2 d. susitarė įsigyti 99,88 procentus ne gyvybės draudimo bendrovės  „PZU Lietuva“ akcijų iš Lenkijos kapitalo bendrovės „PZU SA“ už 54 milijonus eurų. Įsigijimas atitinka „Gjensidige“ strategiją plėstis Šiaurės šalių regione ir Baltijos šalyse. Grupės rinkos dalis Baltijos šalyse padidės nuo apytiksliai 7 procentų iki apytiksliai 13 procentų. Rinkos dalis Lietuvoje padidės nuo apytiksliai 7 procentų iki apytiksliai 21 procento.

Lietuvoje „PZU Lietuva“ siūlo ne gyvybės  draudimo paslaugas, pagrinde transporto priemonių, turto ir asmens. Bendrovė taip pat vykdo veiklą Estijoje bei Latvijoje, tačiau, šie padaliniai nėra įsigijimo dalis ir bus atskirti iki sandorio galutinio užbaigimo.

Įsigyjamo verslo Lietuvoje pasirašytos draudimo įmokos 2014 metais sudarė apytiksliai 50 milijonų eurų. Apie 40 procentų visų apimčių sudarė įmokos iš fizinių asmenų ir apie 60 procentų iš juridinių asmenų. Draudimo produktai yra parduodami per draudimo brokerius, priklausomus tarpininkus, bankus, taip pat per tiesioginį darbuotojų pardavimo kanalą bei internetu.

„PZU Lietuva“ puikiai įsilieja į mūsų verslą Baltijos šalyse ir suteikia mums kritinę masę rinkoje, kurioje tikimės solidaus augimo", - sako „Gjensidige“ grupės generalinis direktorius Helge Leiro Baastad.

„Gjensidige“ mato potencialą augti bei didinti pelningumą Baltijos šalyse. Todėl grupė nusprendė sustiprinti savo dalyvavimą šiose rinkose toliau didindama investicijas tiek į jau vykdomą veiklą, tiek per šį įsigijimą. Šis pirkinys pavers „Gjensidige“ viena iš didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovių Baltijos šalyse. Bendrovė turės didesnę įtaką Baltijos šalių ne gyvybės draudimo rinkos vystymuisi bei brendimui.

„Mes tikime, kad struktūriniai pokyčiai, kurie įvyko Baltijos šalių draudimo rinkose per pastaruosius metus prisidės prie racionalaus bei pelningo draudimo verslo vystymosi“, - sako Helge Baastad.

„Gjensidige“ grupė skirdama daug daugiau dėmesio Baltijos šalims, akcentuos technologijų bei verslo plėtros sritis, sutelks dėmesį į grupės procesų įgyvendinimą, pasidalinimą geriausia praktika, tolimesnį infrastruktūros gerinimą.

„PZU Lietuva“ įsigijimas atveria galimybes sinergijai visame mūsų versle Baltijos šalyse, apart daugelio kitų dalykų, tai koordinavimas tiek IT sistemų, tiek žalų administravimo procesų, distribucijos tinklų, perdraudimo bei aptarnavimo funkcijų“, – sako vykdantysis technologijų ir plėtros viceprezidentas Kaare Østgaard.

„Tuo pačiu mes padarysime dideles investicijas į šias sritis. Dėl išlaidų suplanuotų integravimo priemonėm, trumpam laikui prognozuojame mažesnį pelningumą Baltijos šalyse. Laikui bėgant tikimės, kad šios priemonės užtikrins mums daug geresnį rezultatą. Apibūdinto sinergijos potencialo realizavimo pilno efekto mes tikimės jau 2018 metais“, - priduria Kaare Østgaard.

Pagal susitarimą su pardavėju, galutinio sandorio uždarymo tikimasi 2015 metų trečiojo ketvirčio pradžioje, tai priklauso nuo to, kada bus gauti visi patvirtinimai iš atitinkamų institucijų. Dviejų bendrovių integravimo procesą tikimasi pradėti iš karto po to, kai galima bus užtikrinti, kad sinergija gali būti įgyvendinta kuo greičiau.

Skaičiuojama, kad sandoris turės įtakos strateginio kapitalo rezervams maždaug 500 milijonų Norvegijos kronų.

Faktai

„PZU Lietuva“:

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ yra trečias pagal dydį žaidėjas Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkoje, užimantis 13,8 procentų rinkos 2014 metų trijų ketvirčių duomenimis, pasirašęs apytiksliai 50 milijonų eurų draudimo įmokų 2014 metais. „PZU Lietuva“ bendrovėje dirba 560 darbuotojų. 0,12 procentų akcijų, kurių neįsigijo „Gjensidige“, priklauso vietiniam investuotojui. Akcijų mažumos dalininkas netrukdys „PZU Lietuva“ integravimo procesui su „Gjensidige“ įmone Baltijos šalyse.

„Gjensidige Forsikring“:
„Gjensidige“ yra pirmaujanti ne gyvybės draudimo bendrovė Šiaurės šalių regione, turinti savo padalinius Norvegijoje, Danijoje , Švedijoje ir Baltijos šalyse. 2013 metų grupės veiklos pajamos sudarė 21 milijardą Norvegijos kronų, šiai dienai grupė turi apie 3400 darbuotojų neskaitant „PZU Lietuva“ darbuotojų.

„Gjensidige“ grupė įžengė į Baltijos šalis 2006 metais įsigijusi „Pareks“ draudimo bendrovę. „RESO Europa“ draudimo bendrovė buvo įsigyta 2008 metais bei 2009 metais buvo perimtas „Länsförsäkringar“ portfelis Lietuvoje. 2014 metų trečio ketvirčio pabaigos duomenimis rinkos dalis Baltijos šalyse sudarė 7,1 procento. „Gjensidige“ siūlo ne gyvybės draudimą Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, turi 380 darbuotojų ir nemažą skaičių draudimo agentų visose trijose šalyse. Per 2014 metus Baltijos šalyse pasirašyta draudimo įmokų už maždaug 510 milijonų Norvegijos kronų.

Ši informacija gali būti atskleista pagal Norvegijos Vertybinių popierių įstatymo nuostatą §5-12

Gjensidige informacija