Straipsnio nuotrauka 2015-08-12

Lietuviai renkasi: moterys – į Turkiją, vyrai – į Rusiją

Turkija ne vienerius metus išlieka populiariausia Lietuvos atostogautojų šalimi. Neseniai spaudoje pasirodė draudimo bendrovės BTA pranešimas, kuriame teigiama, jog pastaraisiais metais į šią šalį ilsėtis išsiruošia du kartus daugiau moterų negu vyrų. O ir moterims nutikusių nelaimingų įvykių skaičius šioje šalyje išaugo beveik 40 procentų. Kai tuo tarpu vyrų patirtų traumų statistika išliko tokia pati.

Patempta čiurna šokant ar paslydus prie baseino, infekcinė liga, netikėtas susirgimas ar kaulo lūžis – žiūrėk, jau reikalinga pirmoji medicininė pagalba. Ir visais atvejais ji kainuoja žymiai brangiau negu kelionės draudimas. Medicinos išlaidų draudimas kelionėje ne tik atlygina patirtus finansinius nuostolius (grįžus tereikia pateikti išlaidas pagrindžiančius mokėjimo kvitus ar kitus dokumentus), bet gali padėti net ir tuo atveju, jeigu pinigų ištikus nelaimei poilsiautoja (-as) neturi.

Remiantis BTA statistika, pastaruoju metu vis dažniau Lietuvos vyrai vyksta į Rusiją. Skirtingai negu lietuvaitės, jie vyksta ne poilsiauti, o darbo reikalais. Pasak bendrovės, vyrų traumų skaičius šioje šalyje ūgtelėjo trečdaliu.

Nemaža atvejų, kai traumas patiria svetur  išvykę vyresni Lietuvos piliečiai. Mūsų tėvynainiai jaučia pareigą pasirūpinti artimųjų kapais, tad lankosi Rusijoje bei Baltarusijoje ne taip jau retai.

Atpigus lėktuvų bilietams, kelionės į kitus žemynus tapo prieinamesnės. Tad ūgtelėjo ir kelionių į Jungtines Amerikos Valstijas skaičius. Traumų jose – taip pat. Kaip žinia, medicininės paslaugos JAV yra vienos brangiausių pasaulyje. Tad išvykstant atostogauti – privalu prisminti ir nesugadintų atostogų sąlygą – sveikatos draudimą. Ir nors patirta trauma ar negalavimas gali pakoreguoti kelionės planus, bent jau mažesnes išlaidas tikrai gali garantuoti.

Turintieji kelionių draudimą medicinos pagalbos gali kreiptis tiek į privačias, tiek į valstybines įstaigas.

BTA informacija