Straipsnio nuotrauka 2023-10-03

Laukiniai paukščiai: kaip jų išvengti keliuose?

Vasarai prabėgus pastebima, kad mažėja susidūrimų su laukiniais paukščiais. Vasarą automobilių ir paukščių susidūrimų įvyksta daugiau nei kitu metų laiku. Draudimo bendrovės „If“ atstovai pastebėjo, kad tokių incidentų beveik kiekvieną savaitę pasitaiko birželio ir liepos mėnesiais, kai baigiasi pereinamasis laikotarpis ir jaunikliai palieka lizdą.

„Šiltuoju sezonu dažniausiai į automobilius atsitrenkiantys paukščiai – gandrai, pasitaiko plėšriųjų vanagų, erelių, kartais mažųjų kurapkų. Buvo atvejis, kai varna iš konteinerio atsinešė picos gabalą ir nutūpė ant automobilio variklio gaubto, snapu dorodama picą subraižė ir apgadino gaubto dangą. Dėl atsiradusių pažeidimų variklio gaubtą reikėjo tvarkyti. Tokio įvykio žala įprastai siekia apie 400 eurų“, – pasakoja draudimo bendrovės „If“ transporto žalų grupės vadovė Guoda Jasaitė.

Kur dažniausiai susiduriama su laukiniais paukščiais?

Artėjant savaitgaliui dauguma išvykti planuojančių žmonių turėtų pagalvoti, kaip keliauti saugiai ir išvengti nemalonių incidentų. Susidūrimai su laukiniais paukščiais dažnai įvyksta itin didelio greičio greitkeliuose, o paukščiai paprastai tokių incidentų neišgyvena.

„Nuo susidūrimo su paukščiais nukenčia ir prabangūs, nauji automobiliai. Fiksuojant tokius incidentus labai dažnai būna apgadintas automobilio buferis, kapotas, stiklai, priekiniai statramsčiai, veidrodėliai ir priekiniai žibintai.“, – teigia pašnekovė.

Kas padeda išvengti susidūrimo su laukiniais paukščiais?

Keliaujant automobiliu reikėtų įvertinti, kuriuo paros metu keliauti saugiausia. Rekomenduojama nesirinkti ankstyvo ryto ir vakaro, tokiu metu kelyje gali pasirodyti ne tik laukiniai paukščiai, bet ir kiti laukiniai gyvūnai. „Vairuotojai nuolat turi būti atidūs, stebėti ne tik patį kelią, bet ir šalia esančius kelkraščius ar dideles pievas. Ypač svarbu stebėti kelyje esančius įspėjamuosius ženklus ir jų neignoruoti“, – teigia „If“ atstovė Guoda Jasaitė.

Susidūrus su stambiais paukščiais ar kitais laukiniais gyvūnais, reikia atminti, kad jų palikti kelyje negalima, nes gresia baudos ir jie gali kelti pavojų ir kitiems vairuotojams. Jei kelyje aptikote gyvūną, nedelsdami skambinkite į Bendrąjį pagalbos centrą. Atvykus policijai, jie įvykį užfiksuos dokumentais, kad kasko draudimas galėtų padengti padarytą žalą.

Parengta pagal If P&C Insurance AS filialo informaciją