Straipsnio nuotrauka 2015-11-03

Laki fantazija neapsaugo grynųjų bei vertingų daiktų

Lietuviai grynuosius pinigus bei vertingus daiktus pamažu įpranta saugoti namuose įrengtuose seifuose. Puiku, jie tai išties seifai – specialiai daiktų saugojimui sukurtos metalinės dėžės su užraktais, atitinkančios specialius saugumo reikalvimus bei galinčios apsaugoti ne tik nuo vagišių bet ir išlikti viduje nepažeistos gaisro atveju. Tačiau Vilniaus apskrities 2-ojo skyriaus viršininkas S.Šemis teigia, jog dažnai žmonės seifais vadina paprastas metalines dėžes su užraktais. Pastarosios – nėra seifai ir jose laikomi daiktai nėra saugūs.

Kaip pastebi “Ergo” žalų administravimo departamento direktorius A.Pilčicas, daugiausiai vagysčių pasitaiko būtent iš tokių “namūdinių” seifų. Jis tai pat priduria, jog gyventojai dažnai pasikliauja savo fantazija bei išradingumu slėpti pinigus, manydami, jog taip suklaidins ilgapirščius ir apsaugos savo turtą. Tačiau vagys taip pat įgudę ir šis metodas, kai, tarkime, pinigai slepiami, šaldiklyje, balduose, buities prietaisuose ar net kūdikių maisto buteliukuose, nėra patikimas. Juolab, kad ieškodami tokių “slėptuvių” vagys gali nusiaubti visą būstą – sugadinti baldus, buitinę įrangą, išlaužti grindis, suniokoti vonios kambarius. O ir patys šeimininkai kartais taip paslepia pinigus, jog pamiršta, kur jie yra.

Policijos atstovo S.Šemio teigimu, vagis būtų galima suskirstyti į profesionalus, kurie pakankamai gerai “atlieka namų darbus” ir tikslingai laužiasi žinodami, ko gali tikėtis ir ką ras namuose. Vidutiniokus, kurie domisi ir buitine, kompiuterine technika. Bei atsitiktinius, smulkius nusikaltėlius, kuriems tinka bet kas – užuolaidos, drabužiai ir net maistas iš šaldytuvo.

Remiantis draudimo bendrovės “Ergo” statistika, šiemet į ją kreiptasi dėl 151 vagystės, kurių metu padaryti nuostoliai siekia apie 140 tūkstančių eurų. Didžiausiai grynųjų pinigų suma, kurią pavogė ilgapirščiai – beveik 3 trūkstančiai eurų. Kalbant apie grynuosius, patariama juos laikyti banko sąskaitoje, bet ne namuose.
Ekspertai pastebi, jog patikimiausiai vertingą turtą apsaugos profesionaliai pagamintas seifas bei kompleksinės priemonės nuo įsilaužimo: tinkamai įrengta signalizacija, šarvuotos durys, kameros. Atkreiptinas dėmesys, jog draugiška ir kaimyniška aplinka taip pat mažina riziką būti apvogtam.

ERGO informacija