Straipsnio nuotrauka 2017-10-30

Laikas keisti padangas į žiemines

Kiekvienas vairuotojas žino Lietuvoje nustatytus padangų sezonus, kurie šiuo metu yra du. Nuo balandžio 1 iki lapkričio 9 dienos automobiliai gali būti eksploatuoti su vasarinėmis padangomis, o nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos, automobiliai privalo turėti žiemines padangas. Žinoma, yra išimtis, jog dygliuotas padangas vairuotojai gali eksploatuoti nuo lapkričio 1 iki balandžio 9 dienos.

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas pastebi: „Padangų naudojimas Lietuvoje yra reglamentuotas įstatymu – policijos pareigūnai turi teisę nubausti netinkamas padangas turinčio automobilio vairuotoją. Tais pačiais įstatymais vadovaujasi ir draudimo bendrovės, tad jeigu eismo įvykį sukelia netinkamomis padangomis „apautas“ automobilis, kurio neturėtų būti gatvėje, jo savininkas išmokos gali negauti net ir turėdamas Kasko draudimą“.

Šiuo atveju, transporto priemonei sukėlusiai eismo įvykį su netinkamomis padangomis teks padengti žalą. Žinoma, draudimo bendrovė nukentėjusiai šaliai žalą atlygins, tačiau visą sumokėtą sumą bendrovė susigrąžins iš įvykio kaltininko. Todėl atkreipiame dėmesį, jog padangas pasikeisti nustatytais terminais yra būtina, kadangi kaltininko neišgelbės net draudimas.

Vis dėlto, Ergo draudimo bendrovės ekspertas atkreipia dėmesį, - „Jeigu nutiktų įvykis, neturintis priežastinio ryšio su padangų būkle, į jas nekreipsime dėmesio. Pavyzdžiui, jeigu pavagiamos automobilio detalės, Kasko draudimas nuostolius atlygins, arba jeigu parkavimo vietoje stovintį automobilį aplamdys kita transporto priemonė, nukentėjusysis išmoką iš kaltininko civilinės atsakomybės draudiko gaus“. Tačiau tai neatleidžia Jūsų nuo atsakomybės vairuoti tvarkingą transporto priemonę.

Draudimo bendrovės išskyrė pagrindines problemas, kurios kylą laiku nepasikeitus padangų:
•    Draudimo apsauga nesuteikiama,
•    policijos pareigūnai gali skirti baudą už netvarkingo automobilio eksploatavimą nuo 30 – 40 Eur.,
•    taip pat, policijos pareigūnai gali panaikinti techninės apžiūros galiojimą.

„Žmonių, tyčia rizikuojančių savo ir kitų sveikata bei turtu, nėra daug, o pamokymai jiems paprastai nėra suprantami. Tačiau yra dalis žmonių, kurie tiesiog pamiršta pakeisti padangas ar nepastebi, kad jų naudojamos – labai susidėvėjusios. Važinėdami ramiai kiekvieną dieną, jie to net nepastebi, tačiau prireikus staigiai stabdyti stebisi, kodėl automobilio greitis mažėja taip lėtai“, – pastebi R. Bieliauskas. Todėl mes ir draudimo bendrovės norime Jus paskatinti prižiūrėti savo transporto priemonę ir laiku pasirūpinti padangomis bei kita būtina technine apžiūrą. Laiku pakeistos padangos gali Jus apsaugoti nuo galimų nuostolių ir nemalonumų, taip pat apsaugoti Jus ir kitus eismo dalyvius nuo galimos nelaimės.

ERGO Insurance informacija