Straipsnio nuotrauka 2022-08-29

Kuo naudingas nelaimingų atsitikimų draudimas?

Vaikų traumos ištisus metus išlieka aktuali problema, o įvairių sužeidimų tikimybė ypač išauga rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje, kai po atostogų vaikai patys keliauja į mokyklas, pradeda lankyti sporto būrelius, o po pamokų turi daug laisvo laiko.

Klinikos „InMedica“ traumatologas ortopedas Regimantas Jonas Žitkauskas sako, kad būtų didžiulė klaida siekti, kad vaikai mažiau judėtų, nes judėjimo trūkumas sukelia daug ortopedinių problemų, neleidžia stiprėti raumenims. Gydytojas pastebi, kad tarp skirtingo amžiaus vaikų traumų  daugiausia patiria mokyklinio amžiaus vaikai.

„Deja, sužalojimų visiškai išvengti nepavyks, todėl būtina vaikus mokyti saugumo taisyklių – taisyklingai kristi saugant galvą ir galūnes, nenardyti nepažįstamuose vandens telkiniuose, taisyklingai kelti sunkesnį svorį, laikytis eismo ir pasirinktos sporto šakos saugumo taisyklių, – aiškina vaikų traumatologas. – Jei vaikas sportuoja, patarčiau būtinai susipažinti su sporto būrelio treneriu ir įsitikinti, kad jis vaikų saugumui skiria prioritetą. Tik bendromis pastangomis galime sumažinti vaikų traumų skaičių ir jų sunkumą.“

Kuo naudingas draudimas?

Jei nelaimės išvengti nepavyktų, iš draudimo gauta išmoka padėtų išvengti streso dėl galimų papildomų išlaidų bei sukurti geresnes gydymo sąlygas.
Pavyzdžiui, vaikui susilaužius ranką, kuris nors iš tėvų greičiausiai turės imti nedarbingumo lapelį, kad galėtų pasirūpinti nukentėjusiu vaikučiu. Draudimo išmoka leis tai padaryti nesirūpinant dėl išlaidų.

Jei vaikui tektų gydytis ilgesnį laiko tarpą, draudimo išmokos pinigus tėvai galėtų panaudoti korepetitoriui samdyti ir taip pasirūpinti, kad vaikas neatsiliktų nuo klasės draugų.

Į ką atkreipti dėmesį draudžiant vaiką?

Sudarant nelaimingų atsitikimų draudimo sutartį, labai svarbu nurodyti visus faktus, kurie apibūdina vaiką – tiksliai įvardinti jo gyvenimo būdą, laisvalaikio praleidimo formas, hobį, popamokines veiklas.

Pavyzdžiui, jei vaikas po pamokų lanko futbolo treniruotes ir jų metu jis patirtų traumą, tai būtų draudžiamasis įvykis, už kurį priklausytų kompensacija. Be to, draudžiantis nuo nelaimingų atsitikimų, į sutartį galima įtraukti kritinių ir infekcinių ligų draudimą.

Siekiant užtikrinti pakankamą kompensaciją nelaimingo atsitikimo arba ligos atveju, verta pasirinkti didesnę draudimo sumą, nes išmokų dydžiai skaičiuojami kaip procentai nuo draudimo sumos, paprastai išvardinami specialioje lentelėje, priede prie sutarties.

Pavyzdžiui, jei bus pasirinkta nedidelė draudimo suma, tarkime 3000 Eur, lūžus rankai išmokos suma bus tik apie 30 Eur. Mažai tikėtina, kad tokia suma padės kompensuoti traumos sukeltus nuostolius.

Teisingi sudaryta draudimo sutartis gal ir nepadės išvengti nelaimingų atsitikimų, tačiau turi kompensuoti gydymosi ir papildomas išlaidas, užtikrinti galimybę pasirinkti geresnius vaistus, medicinos priemones, kokybiškesnę reabilitaciją.

Sužinoti nelaimingų atsitikimų draudimo įmoką galite čia.