Straipsnio nuotrauka 2014-01-29

Krauti mobiliuosius naktį - pavojinga

78 proc. mobiliųjų telefonų savininkų nepaiso gaisro pavojaus ir visada arba dažnai savo įrenginius krauna naktį, kai patys miega. Tokią tendenciją atskleidė draudimo bendrovės „If“ Lietuvoje atlikta internetinė apklausa.

„Mūsų kolegos Švedijoje neseniai susidūrė su atveju, kai namai sudegė dėl užsiliepsnojusio kraunamo „iPod“ grotuvo. Laimė, per minėtą gaisrą žmonės nenukentėjo, tačiau šis atvejis rodo, kad mobiliųjų įrenginių krovimas gali būti pavojingas“, – sako draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.

Pasak specialistės, kraunamų telefonų ar kitų mobiliųjų įrenginių baterijos smarkiai įkaista, ypatingais atvejais gali ir užsiliepsnoti. „Jei mes miegame, o kraunamas telefonas padėtas ant lovos krašto, kėdės, drabužių, knygos ar kitų degių paviršių, gaisro rizika dar labiau išauga“, – teigia G. Vitkauskienė.

Minėtas tyrimas atskleidė ir gana ryškų gyventojų elgesio paradoksą. Apklausos duomenimis, penktadalis mobiliaisiais įrenginiais besinaudojančių žmonių supranta, kad juos krauti miegant pavojinga, tačiau tik 4 proc. tokios praktikos vengia.

2013 m. balandį draudimo bendrovės „If“ atlikta apklausa atskleidė, kad 7 proc. žmonių būstas buvo užsiliepsnojęs.

Draudimo bendrovė „If“ 2013-aisiais klientams išmokėjo apie 4 mln. litų nuostoliams, kilusiems namuose, atlyginti. Iš jų 1,3 mln. litų – dėl ugnies sukeltų nuostolių.

IF informacija