Straipsnio nuotrauka 2024-05-27

Kodėl pavasarį dūžta langai: netikėtos priežastys ir kaip jų išvengti

Pavasarį dažnai padaugėja su stiklo dūžiais susijusių draudžiamųjų įvykių. Draudikai pastebi, kad šiuo metų laiku daugiau laiko leidžiama lauke ir atliekami kiemo priežiūros darbai, dėl ko išauga stiklų dūžių skaičius. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ atstovai paaiškina, kokios yra pagrindinės stiklo dūžių priežastys ir kaip jų išvengti.

Pagrindinės stiklo dūžių priežastys

Stiklo dūžiai dažniausiai įvyksta dėl kiemo priežiūros darbų, vaikų žaidimų ir temperatūros pokyčių, dėl kurių stiklai gali skilti savaime. Pavasarį ryte būna vėsu, o dieną temperatūra kyla, todėl stiklai kartais įskyla. Dažniausiai stiklo dūžiai įvyksta pjaunant žolę, kai iš po žoliapjovės išlėkę akmenukai pažeidžia langus.

Svarbu greitas problemos sprendimas

Vis daugiau klientų pageidauja greito problemos sprendimo, o ne piniginės išmokos. Draudimo bendrovės siūlo remonto ar keitimo paslaugas, kurias teikia profesionalūs meistrai. Svarbu kuo greičiau pašalinti stiklo dūžio pasekmes ir sugrąžinti namų komfortą. „Gjensidige“ bendrovė klientams siūlo meistrų paslaugas, kurios padeda operatyviai pašalinti stiklų dūžio padarinius.

Kaip išvengti stiklo dūžių

Kad išvengtumėte stiklo dūžių, patariama būti atsargiems atliekant kiemo priežiūros darbus. Žoliapjoves ir kitus įrankius naudokite atsargiai, kad akmenukai ar kiti objektai nepakenktų stiklams. Jei pastebite stiklo skilimą, jį sutvirtinkite lipnia juosta ir kreipkitės į specialistus. Be to, verta įrengti apsaugines plėveles, kurios gali apsaugoti stiklą nuo smūgių ir temperatūros pokyčių.

Parengta pagal ADB „Gjensidige“ informaciją