Straipsnio nuotrauka 2016-12-13

Kieno sąskaita taupoma draudimo įmokai?

Jaunieji vairuotojai kaip išmanydami ieško būdų sutaupyti automobilio draudimui. Kai kurie, manydami užčiuopę aukso gyslą, automobilius registruoja ir draudžia artimųjų vardu: tėvų, senelių. Tačiau toks pasirinkimas gali turėti neigiamų pasekmių: tiek tikrajam automobilio savininkui (giminaičiui), tiek transporto priemonės vairuotojui.
Draudimo bendrovių statistika byloja, jog vyresnio amžiaus vairuotojai yra atidesni, elgiasi labiau atsakingai kelyje, todėl jų vairuojami automobiliai rečiau patenka į eismo įvykius. Tai turi įtakos ir jiems priklausančių automobilių civilinės atsakomybės draudimo kainai – ji ženkliai mažesnė lyginant su vairuotojais, kurie ką tik išlaikė vairavimo egzaminą.

Visais atvejais automobilis draudžiamas transporto priemonės savininko vardu. Jei pastarasis  - vyresnio amžiaus asmuo – ketina leisti vairuoti automobilį jaunesniam vairuotojui, draudimo bendrovę privalu apie tai informuoti prieš pasirašant draudimo sutartį. Skaičiuojant draudimo įmoką, draudikas atsižvelgs į šią aplinkybę ir, tikėtina, draudimo įmoka šiek tiek didės. Neįvertinus šios aplinkybės, nelaimingo atsitikimo metu, nuostoliai gali būti nukreipti į automobilio savininką.
Kita vertus, vienas esminių faktorių, leminčių draudimo sutarties įmoką, yra vairavimo stažas. Jaunasis vairuotojas, drausdamas transporto priemonės valdytojo civilinę atsakomybę vyresnio šeimos nario vardu, nefiksuoja savo draudimo istorijos. Net jeigu vairuojama tvarkingai – duomenys, atsipindintys teigiamą vairavimo istoriją, niekur nėra fiksuojami.

Pastebima, kad tokie atvejai, kai autoįvykyje dyvauja ne automobilių savininkų vairuotojai yra gana dažni.

Kaip vieną skaudžiausių pavyzdžių, “ERGO Insurance” atstovas T. Nenartavičius įvardija atvejį, kuomet kiek daugiau nei metų vairavimo stažą turintis vairuotojas vairavo vyresnio giminaičio vardu draustą automobilį ir sukėlė avariją, sužalodamas keturis asmenis. Jam gresia ne tik baudžiamoji atsakomybė, bet ir būtinybė atlyginti pusę finansinių nuostolių, kuriuos padengė draudimo bendrovė.

ERGO Insurance informacija