Straipsnio nuotrauka 2015-10-14

Kiek kainuoja išsiblaškymas?

Kaip teigia draudimo bendrovės “If” transporto žalų departamento vadovas Dominykas Trimonis, neretai pasitaiko, kad klientai skambina prašydami pagelbėti ištaisyti situaciją, kai į automobilio kuro baką įsipila ne tos rūšies degalų. Per metus  fiksuojama iki keliolikos tokių atvejų ir tai daug dažniau pasitaikantis reiškinys negu gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Tokiais atvejais nuostoliai gali svyruoti nuo 50 ir kelių tūkstančių eurų. Mažiausia žala automobiliui ir piniginei padaroma tada, kai išsiblaškymas išgaruoja dar prieš įjungiant variklį – tokiu atveju specialia įranga netinkami degalai tiesiog išsiurbiami. Tačiau daug sudėtingiau, kuomet išsiblaškymo klaida pastebima jau važiuojant,- kai automobiliui netinkamas kuras patenka į variklio ir degalų sistemą. Pastaruoju atveju automobilį tenka vežti į autoservisą, o ir remontas užtrunka žymiai ilgiau.

Darbuotojai, teikinatys pagalbą kelyje, įvardija dvi pagrindines išsiblaškymo priežastis – tai dėmesio nekoncentravimas, kai kuras pilamas kalbant telefonu bei situacijos, kai dėl tam tikrų priežasčių laikinai naudojamasi ne savo automobiliu.

Prie vairuotojų išsiblaškymo degalinėje klaidų “If” priskiria ir pastarąjį atvejį, kai vairuotojas, užsipylęs degalų, pamiršo ištraukti kuro pildymo žarną iš automobilio.

If informacija

Nuotrauka:
socialinis tinklas Facebook