Straipsnio nuotrauka 2017-07-26

Kelionės draudimas – vis dažniau aktualus ne tik lietuviams, bet ir į Lietuvą atvykstantiems svečiams

Paskutiniu metu draudikai vis dažniau pastebi, jog užsieniečiai, atvykstantys į Lietuvą, draudimo ieško ne savo šalyje, bet Lietuvos draudimo bendrovėse. Kas vis dėlto paskatina užsieniečius taip elgtis? “Apie 40 proc. visų besidraudžiančių užsieniečių yra atvykėliai iš kitų užsienio šalių, kurie dažniausiai nėra nei turistai, nei mūsų šalyje dirbantys asmenys. Didžiąją šios grupės dalį sudaro mūsų šalies mokslo įstaigas pasirinkę studentai“, – kelerių pastarųjų metų tendenciją pastebi draudimo bendrovės „Gjensidige“ Kelionių ir asmens žalų skyriaus vyresnysis ekspertas Vytautas Endrijaitis. Vadinasi, Lietuvos universitetai pritraukia vis daugiau jaunų žmonių, kurie suvokia draudimo apsaugos poreikį svetimose šalyse. Kitas labai svarbus motyvas, dėl kurio dažniausiai yra pasirenkamos Lietuvos draudimo bendrovės, tai, kad draudimas Lietuvoje jiems kainuoja pigiau nei draudžiantis savo šalyje, o Lietuvos draudikai yra užsirekomendavę kaip patikimi, bei teikiantys kokybiškas paslaugas.

Atvykdami į Lietuvą užsieniečiai dažniausiai renkasi kelionių medicininių išlaidų draudimą. Viena vertus, toks draudimas dažnai yra reikalingas gauti leidimą gyventi mūsų šalyje. Kita vertus, jis užtikrina, kad susirgęs užsienietis Lietuvoje nemokamai gaus būtinąją medicininę pagalbą. Tiek pernai, tiek ir šiemet beveik 30 proc. tokių kitų valstybių piliečių dalį mūsų draudimo bendrovėje sudarė ukrainiečiai, po 10 proc. – baltarusiai ir rusai, po 5 proc. – gruzinai ir izraeliečiai“. – komentuoja V. Endrijaitis.

Vis dėto, skirtingų šalių piliečių kelionių į Lietuvą tikslai skiriasi. Remiantis Gjensidige draudimo bendrovės duomenimis, iš Izraelio atkeliaujantys asmenys į Lietuvą atvyksta vien turistiniais tikslais. Tačiau net 70 procentų atvykusių žmonių iš Ukrainos tikslas yra darbas Lietuvoje, o likusių 30 procentų – turistinė kelionė. Kaip pastebi ir šios draudimo bendrovės atstovas V. Endrijaitis: „Didžioji dalis besidraudžiančių užsieniečių įsigyja pigiausią draudimą su minimaliu apsaugos paketu. Ne turistiniais tikslais atvykstantieji kitų šalių piliečiai dažnai renkasi ir maksimalią vienerių metų draudimo galiojimo trukmę – tai, beje, būdinga ir lietuviams, vykstantiems į JAV. Administruojant žalas tenka pastebėti, jog netaupo ir didžiausią draudimo sumą renkasi Izraelio keliautojai – jie apsidraudžia ir dėl daugelio papildomų kelionių draudimo rizikų, pavyzdžiui, bagažo vėlavimo, jo sugadinimo ar praradimo, skrydžių jungčių ir panašių dalykų“.

Gjensidige draudimo bendrovė fiksuoja, jog užsieniečiai Lietuvoje dažniausiai kenčia nuo tų pačių susirgimų ir traumų, kaip ir lietuviai užsienyje. Dažniausiai pasitaikančios ligos pastebimos atvykusių iš svečios šalies susiję su peršalimu, kvėpavimo takų uždegimu, bronchitu ar kitomis įvairiomis virusinėmis infekcijomis. Neretais pasitaiko ir padidėjusio kraujospūdžio atvejų ar skrandžio problemų: Lietuvoje užsieniečiai nemažai problemų turi dėl pakilusio skrandžio rūgštingumo, įvairių pilvo srities skausmų. Kaip pastebi draudikai, šios bėdos atsiranda dėl lietuviškos virtuvės ypatumų, ypač – kai kuriems svetimšaliams neįprastas, kiek riebesnis maistas.

„Kas tikrai skiriasi apsirgus Lietuvoje ir svetur, tai kaina. Sakykime, 87 eurus Lietuvoje išmokėjome už dešinio peties sumušimą, žastikaulio išnirimo gydymą, 69 eurus – už kelio traumą, nubrozdinimus. Turkijoje vien gydytojo traumatologo konsultacija – be jokių medikamentų ir vietos palatoje – kainuoja daugiau, o visas įvykis kainuotų kelis šimtus eurų. Kiek brangiau kainuoja chirurgo paslaugos. Garbaus amžiaus pacientės tulžies pūslės akmens operacija ir ūminio cholecistito gydymas šiemet kainavo 922 eurų. Už panašias gydymo paslaugas už Lietuvos ribų tenka kartais sumokėti ir apie 3–4 tūkst. eurų. Tačiau didžiausias išlaidas generuoja infarktai bei insultai – suma už jų gydymą ir Lietuvoje nesunkiai gali perkopti ir per 10 tūkst. eurų ribą“, – pasakoja bendrovės ekspertas.

Vis dėlto, gydymo įstaigų paslaugų įkainiai gal ir skiriasi Lietuvoje ir kitose šalyse, tačiau traumos ar kiti susirgimai visiems patiriami vienodi, todėl draudimas ir apsauga reikalinga visiems be išimties. Draudikai pastebi, jog geras kainos ir kokybės santykis lemia, jog užsieniečiai vis dažniau renkasi Lietuvoje esančias bendroves draudimo klausimais nei savo šalies bendroves. Na, o dažnu atveju, užsieniečiai ieško draudimo ne tik atvykstant į Lietuvą, bet ir į savo kelionei į kitas užsienio šalis.

Gjensidige informacija