Straipsnio nuotrauka 2014-11-04

Keliaujant lapričio mėnesį - daugiausiai žalų dėl bagažo

Pasibaigus vasarai, nemažai lietuvių pratęsti atostogas renkasi šiltuose kraštuose. Tačiau planuojant rudenines išvykas svarbu nepamiršti ne tik lėktuvo bilietų, viešbučio ar skiepų, bet ir bagažo saugumo. Europos draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje trejų metų duomenimis, tikimybė keliaujant prarasti, sugadinti arba pavėluotai gauti kelionės bagažą yra net 1 iš 60, o lapkritį nutinka daugiausiai tokių incidentų.

Išanalizavus kelionės draudimu apsidraudusių asmenų statistiką, paaiškėjo, jog lapkričio mėnesį tikimybė, kad patirsite žalos dėl gabenamo bagažo yra 1 iš 32. Tai beveik dvigubai daugiau nei kitais mėnesiais. Mažiausia tikimybė pamesti ar atgauti apgadintą turtą yra gegužę. Tuomet tikimybė yra 1 iš 125. Pasak „ERGO Insurance“ žalų administravimo direktoriaus Baltijos šalyse Audriaus Pilčico, praradus savo lagaminus visų pirmiausia reiktų nepulti į paniką ir nedelsiant kreiptis į oro uosto darbuotojus.

„Visų skrendančiųjų bagažas yra kruopščiai registruojamas, todėl susekti, kur lagaminai pateko, nėra sudėtinga. Tereikia pateikti raštišką kreipimąsi į oro uostą bei nurodyti tikslų savo adresą, kad atradus bagažą, darbuotojai žinotų, kur jį grąžinti. Svarbiausia nepalikti oro uosto gavus tik žodinį pažadą, jog bagažo bus ieškoma. Neturint oficialaus patvirtinimo iš oro uosto arba policijos, kad bagažas tikrai dingo, jį susigrąžinti bus kur kas sunkiau, kaip ir gauti už tai draudimą“ – pataria A. Pilčicas.

Jei bagažas nenukeliavo į kitą oro uostą, bet buvo pamestas ar pavogtas, keleiviui reikia kreiptis į policiją ir įrodyti bagaže buvusių daiktų vertę. Todėl, jei prieš skrendant namo asmuo apsipirkinėja, pirkimo kvitus būtina laikyti prie savęs. Jei keleiviai gabena brangių daiktų, papuošalų ar grynųjų pinigų, juos taip pat patartina viso skrydžio metu laikyti prie savęs, nes oro uostas už šį turtą neatsako.

Iš viso 2013 m. „ERGO Insurance“ Lietuvoje apdraudė apie pusantro tūkstančio gyventojų bagažą, kelionių draudimu praeitais metais apsidraudė daugiau nei 51 tūkst. klientų.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Įmokų suma ERGO Baltijos šalyse 2013 metais sudarė daugiau kaip 155 mln. eurų. Praėjusiais metais ERGO Baltijos šalyse klientams apmokėjo žalų už 85 mln. eurų. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 550 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“.

ERGO informacija