Straipsnio nuotrauka 2016-03-15

Kas kelia nerimą jauniems vairuotojams

Tikriausiai dažnam iš mūsų teko važiuoti su draugu “per brūkšnelį” pakeleiviu, kuris dar aktyviau už mus, vairuojančius, seka aplinką ir įnirtingai dalijasi patarimais, kurių niekas neprašė. Tokie “aktyvuoliai” ypač daug streso sukelia pradedantiesiems vairuotojams, mat dažnai sau leidžia perdėm emocingai dalinti patarimus, o kartais ir įsakmiai nurodinėti, kaip derėtų ar nederėtų vairuoti.

Tokie emocionalūs patarėjai naujokams - ne vieninteliai nerimą keliantys kelyje. Dar vienas siaubas – tai kelių “ereliai”. Emocionalūs ir neracionalūs automobilių vairuotojai, kurių elgesį kelyje sunku prognozuoti. Jų nepagarbus bei neatsakingas elgesys pavojingas visiems eismo dalyviams, o į jų elgesį pradedantys vairuotojai dažnai reaguoja jautriau.

Pastebėta, jog ką tik vairavimo teises gavę vairuotojai nepasitiki savo jėgomis naujose, nepažįstamose vietose. Ypač, kai važiuoti tenka didmiesčio gatvėmis, kur eismą ribojančių, nukreipiančių kelio ženklų daugiau negu mažesniuose miestuose.

Paradoksalu, tačiau pasitaiko, jog net ir gerai pažįstamais maršrutais naujokai vengia važiuoti. Jie verčiau renkasi jų įgūdžius ir patirtį atitinkančias vietas. Tokias, kuriose mažesni automobilių srautai, mažiau kelio ženklų, sankryžų, kur yra galimybė važiuoti lėčiau. Tokie maršrutai pasirenkami net ir tais atvejais, kuomet kelias iki galutinio tikslo yra ilgesnis.Kelių naujokus galime nuraminti – tėra vienintelis būdas įveikti šias nerimą keliančias kliūtis kelyje. Tai – praktika, kuri ilgainiui padės tapti visaverčiais kelių eismo dalyviais.

ERGO informacija