Straipsnio nuotrauka 2017-11-27

Kas dešimtas eismo įvykis fiksuojamas užsienyje

„Lietuviai mėgsta keliauti“, - pastebi draudimo bendrovės. O kelionei renkasi ne tik lėktuvą ar autobusą, bet savo automobilį kelionei į artimiausias šalis, kartais ir vykstant į tolesnes šalis. Nenuostabu, kad dauguma mūsų tautiečių nuvažiuoja iki kitų Baltijos šalių, Lenkijos ar Baltarusijos, vis dėlto, nuvykstama ir iki tokių šalių kaip Vokietija, Italija ar Prancūzija. Žinoma, kelionės automobiliu ne visada būna sėkmingos. Remiantis draudimo Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenimis, kas dešimtas eismo įvykis, kurį registruoja bendrovė – įvyko užsienyje. Kaip rodo Ergo draudimo bendrovės registruotų įvykių statistika, daugiausiai įvykių fiksuojama Vokietijoje. Antroje vietoje – Prancūzija (net 193 eismo įvykiai), tuomet Lenkijoje (145 eismo įvykiai), bei Italijoje (užfiksuoti 97 eismo įvykiai). Mažiausiai avarijų užregistruota Kroatijoje, Slovakijoje bei Graikijoje.

„Šalys, kuriose daugiausiai eismo įvykių patiria Lietuvoje registruotų transporto priemonių vairuotojai, nesikeičia. Vokietija ir Lenkija yra tranzitinės valstybės, tad ir daugumos lietuvių kelionės neaplenkia minėtų šalių. Tarkime, vokiečiai gali pasigirti kokybiškais keliais, tačiau šalis pirmauja visoje Europoje pagal avarijų skaičių. Lenkijos keliuose gausu pavojingų ruožų, todėl reikia susitelkti į vairavimą, ypač lenkiant kitas transporto priemones“, – pastebi Raimondas Bieliauskas, „ERGO Insurance“ Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas.

Galime tik spėlioti, kas lemia eismo įvykius svečiose šalyse: stresas, nepažįstami keliai ar neįprastos vairavimo sąlygos, tačiau pagrindinės eismo įvykių priežastimis išlieka šios:
•    Leistino greičio viršijimas.
•    Persirikiavimas į kitą eismo juostą.
•    Važiuojant atbuline eiga kliudomas eismo dalyvis ar koks objektas.

Pasak Ergo draudimo bendrovės eksperto, užsienio šalyse, eismo įvykiai, į kuriuos pateko Lietuvos vairuotojai, registruojami dėl pasirinktų atostogų maršrutų, tiek dėl lietuvių kelionių darbo reikalais. Šiais metais, bendrovė išskyrė šias šalis, kuriose lietuviai patyrė eismo įvykių: Belgija, Ispanija, D. Britanija, Olandija, Latvija, Švedija ir Norvegija. Todėl rekomenduojame prieš vykstant į užsienio valstybę būtinai pasirūpinti automobilio technine būkle, patikrinti ar vairuotojo pažymėjimas yra galiojantis, bei draudimo sutartis galioja šalyse į kurias vykstate. Taip pat, nepamirškite pasidomėti užsienio šalies kelių eismo taisyklėmis bei kokie greičio ribojimai galioja šalyse, kurias planuojate aplankyti. Na, o jei teko patirti eismo įvykį svečioje šalyje:

„Patekę į avariją užsienyje, visų pirma pasistenkite nusiraminti ir įsitikinkite, kad visi keleiviai yra sveiki. Jokiu būdu nepasišalinkite iš įvykio vietos ir pasikalbėkite su kitos į eismo įvykį patekusios transporto priemonės vairuotoju. Kylant neaiškumams, visuomet pravartu kviesti policiją“, – pataria R. Bieliauskas.

ERGO Insurance informacija