Straipsnio nuotrauka 2017-02-03

Kalnai. Slidės. Ir traumos

Austrija… Italija… Prancūzija… Slovakija… Pastaraisiais metais ir Latvija bei Lenkija… Tai aktyvaus žiemos poilsio – slidinėjimo – traukos valstybės, kurias itin pamėgę lietuviai. BTA kalbintas K.Mažulis, išskirtinai tik slidinėjimo kelionių organizatoriaus veikla užsiimančios įmonės “Hi Mountains” atstovas, teigia, jog vis dažniau išbandomos ir naujos kelionių kryptys  - Andora, Gruzija, Ukraina, Iranas.

Draudimo bendrovės, ketinantiems atostogauti, nuolat primena, kaip labai svarbu (bei praktiška) pasirūpinti draudimu. Ir atkreipia dėmesį, jog aktyvus poilsis ženkliai padidina traumų bei nelaimingų nutikimų tikimybę.

Šaltuoju metų sezonu žmonės dažniau renkasi slides – į kalnus vyksta ne tik patyrę profesionalai, bet ir pradedantieji. Ir vieni, ir kiti rizikuoja ne tik savo bet ir aplinkinių sveikata.

Paprastai į gydytojus kreipiamasi dėl patempimų, išnirimų ar kaulų lūžių. Galima tik pasidžiaugti, jog išvykstantys slidinėti, aiškiai supranta galimų traumų tikimybę ir rūpinasi draudimu iš anksto.

K.Mažulis pastebi, jog traumas, didesnes ar mažesnes, visgi, dažniau patiria nepatyrę slidininkai. Todėl jis pataria pirmą pažintį su sniegu bei slidėmis pradėti čia, Lietuvoje, išbandyti šią sporto šaką paprastesnėse trasose, ypač tais atvejais, kuomet į šią žiemos pramogą ketinama įtraukti ir vaikus. Pašnekovas tam tinkamas vietas vardija slidinėjimo trasas, esančias Druskininkuose, Ignalinoje, Anykščiuose.

Nepakankamas žinių bagažas, skubėjimas, azartas, nenoras atsilikti nuo kitų, per didelis pasitikėjimas savo jėgomis – slidinėjimo trasoje virsta traumomis.

Prieš pradedant slidinėti, rekomenduojama iš pradžių apšilti. Svarbu įvertinti ir oro sąlygas. Esant snygiui, dideliam debesuotumui, derėtų rinktis lėtesnį tempą. 

Vienintelis būdas išvengti traumų - tai treniruoti kūną nuolat ir sistemingai. Naudingos ir treniruotės, kurias siūlo sporto klubai vykstantiems slidinėti. Jos padeda sutvirtinti raumenis, pagerinti ištvermę. O rinktis jas rekomenduojama likus bent porai mėnesių iki planuojamų atostogų kalnuose.

Neparuoštas kūnas yra pažeidžiamas. Tikimybė patirti net ir menkiausią nikstelėjimą slidinėjant – labai didelė. O toks mažmožis gali virsti gražių atostogų ant slidžių pabaiga – koja gipse ir šilta arbata viešbutyje.

Draudimo bendrovės BTA informacija, šaltinis www.bta.lt