Straipsnio nuotrauka 2016-01-22

Kaip surasti tinkamą gydymo įstaigą atostogų užsienyje metu?

Finansinė nelaimingo atsitikimo atostogų metu pusė yra išspręsta, jei esate įsigiję draudimą polisą. Išlaidas, susijusias su gydymusi ligoninėje, bus galimybė susigrąžinti grįžus į Lietuvą, o gal net jų visai nepatirti, jei draudikas ir užsienyje veikianti medicinos paslaugų įstaiga turi pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Tačiau kitas labai svarbus aspektas, - tai paslaugos kokybė.

Nelaimingas atsitikimas atostogų metu, be abejo, apkartina poilsio malonumus. Dažnai tokį įvykį lydi ne tik patiriamas fizinis skausmas, bet ir stresas, nerimas, pasimetimas. Pasak A.Pilčico (“ERGO Insurance” Lietuvoje žalų administravimo departamento direktoriaus), pasitaiko, jog užsienyje veikiančios gydymo įtaigos pasinaudoja šiais į bėdą patekusio paciento jausmais, siekdamos pritraukti ir išlaikyti klientą pas save. Paprastai tokios medicinos paslaugas teikiančios įstaigos nėra pakankamai kvalifikuotos, o jų paslaugų kokybe galima suabejoti.

Kai gydymo įstaiga paprašo paso – rekomenduojama suklusti. Šis veiksmas galėtų būti vienas tų rodiklių, padedančių identifikuoti abejotinos kvalifikacijos paslaugas. Paciento pasas paprastai grąžinamas po gydymo ir sąskaitų (kartais ir nepagrįstai didesnių) apmokėjimo. Pasak eksperto, tokių situacijų pasitaiko Kanarų salose, Italijoje, Austrijoje.

Suprantama, jog atvykusiam svečiui sudėtinga naujoje šalyje susiorientuoti ir atskirti sąžiningai dirbančias medicinos įstaigas nuo siekiančių pasinaudoti situacija. Tad dar vienas patarimas – atkreipti dėmesį į vietą, kurioje įsikūrusi klinika ar ligoninė. Paprastai arti kurortų įsikūrę, prabangiai įrengtos įstaigos bando sukurti patrauklų išorinį vaizdą, tačiau apie adekvačią situacijai paslaugų kokybę bei kainą čia, būtų sunku kalbėti.

Pagal galimybes, rekomenduojama rinktis valstybines ar universitetines ligonines, kurios, ir be įspūdingo interjero, teikia išties kvalifikuotas bei kokybiškas medicinines paslaugas.

Be to, draudimo bendrovės užsienio šalyse turi partnerių – medicinos įstaigų,- kurie patikrinti ir kuriais draudikai pasitiki. Tad įsigyjant draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, patariama iš anksto pasidomėti tokiu sąrašu arba, jau ištikus nelaimei užsienyje, bent jau paskambinti į Lietuvoje veikiančią draudimo bendrovę ir pasiteirauti, kur vykti gydytis.

Dažniausiai, anot A. Pilčico, žiemomis patiriami įvairūs lūžiai, o vasaromis – apsinuodijimai maistu, peršalimai dėl kondicionavimo sistemų.

ERGO informacija