Straipsnio nuotrauka 2022-05-17

Kaip paruošti motociklą vasaros sezonui?

Vasara – vienas iš laukiamiausių metų laikų. Vieniems tai atostogų ir poilsio metas, kitiems galimybė mėgautis kelionėmis motociklu. Ilgi mėnesiai garaže reiškia, kad būtina savo dviratę transporto priemonę ne tik kruopščiai nuvalyti ir nublizginti. Tinkamai paruoštas motociklas leis išvengti nenumatytų gedimų kelyje.

Aušinimo skysčio pakeitimas

Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį reikia atlikti – pakeisti aušinimo skystį. Būtent jis atvėsina variklį, todėl būtina pasirūpinti, kad jis būtų keičiamas reguliariai. Kuo ilgiau aušinimo skystis lieka nepakeistas, tuo labiau mažėja jo efektyvumas vėsinant motociklo variklį.

Stabdžių kaladėlės pakeitimas

Stabdžių funkcija sumenksta esant karštiems orams, todėl labai svarbu patikrinti ne tik stabdžių kaladėles, bet ir diskus. Jei jų būklė kelia abejonių, reikėtų juos pakeisti. Vertėtų atsiminti, kad susidėvėjusios kaladėlės gali turėti įtakos greitesniam diskų nusidėvėjimui. Naujesnių modelių motociklų diskų keitimas nėra pigus, todėl geriausia nuolat tikrinti stabdžių kaladėlių būklę ir jas pakeisti naujomis.

Padangų būklės ir slėgio patikrinimas

Padangos taip pat greičiau dėvisi karštomis dienomis, todėl svarbu atidžiai jas patikrinti ir įsitikinti, kad nėra jokių pradūrimų ar įpjovimų. Patariama, kad vasaros metu oro slėgis padangose būtų vienu ar dviem vienetais mažesnis, nei rekomenduojama. Dėl karščio oras padangose išsiplečia, o tai dažnai tampa padangų nuleidimo ar sprogimo priežastimi.

Akumuliatoriaus patikrinimas

Motociklų akumuliatoriai nedaug skiriasi nuo automobilinių, nes veikia tuo pačiu principu. Vyraujant karštiems orams, akumuliatoriaus įkrova sparčiau krenta. Jei motociklu važinėjama retai, geriausia būtų atjungti akumuliatorių nuo sistemos, nes tai padės užtikrinti akumuliatoriaus funkcionalumą.

Ekspertų patarimas

Motociklą geriausiai laikyti pavėsyje ir vengti tiesioginių saulės spindulių, nes tai padės ilgiau išlaikyti originalią dažų ir plastikinių motociklo detalių spalvą. Dėl tiesioginės saulės šviesos, bake pradeda garuoti degalai ir pakyla slėgis, todėl patariama motociklą uždengti arba palikti pavėsyje.

Motociklo draudimas

Prieš išvažiuojant į gatves būtina pasirūpinti ir motociklo draudimu. Privalomasis motociklų civilinės atsakomybės draudimas atlygins žalą, kurią eismo įvykio metu motociklo vairuotojas padarys kitoms transporto priemonėms, asmenims ar objektams.

Motociklo draudimą galima įsigyti 1, 3, 6 arba 12 mėnesių. Jei draudimas dar galioja pasibaigus sezonui, jį galima laikinai sustabdyti iki kito sezono pradžios. Motociklo draudimą galite užsakyti čia.