Straipsnio nuotrauka 2024-06-17

Kaip elgtis susidūrus su laukiniu gyvūnu kelyje?

Pavasarį, prasidėjus gyvūnų migracijai, keliuose padaugėja susidūrimų su laukiniais gyvūnais. Draudimo bendrovės ERGO duomenimis, šiuo metu užfiksuojama daugiausia tokių įvykių. Ekspertai pataria, kaip elgtis susidūrus su gyvūnu ir kokiais kontaktais kreiptis, jei nepavyksta išvengti nelaimės.

Žalos siekia dešimtis tūkstančių eurų

Rizika susidurti su gyvūnu išlieka visus metus, tačiau pavasarį ir rudenį ji ypatingai didelė. 2023 metų balandžio – birželio mėnesiais buvo užfiksuota beveik trečdalis visų metų susidūrimų su laukiniais gyvūnais. Vidutinė žala viršijo 2000 eurų, o didžiausia išmoka siekė 17 tūkst. eurų. Didžiausia žala padaroma susidūrus su stambiais laukiniais gyvūnais, tokiais kaip elniai, stirnos ar šernai.

Būtina pranešti policijai

Susidūrus su laukiniu gyvūnu, visada reikia informuoti policiją. Atvykę policijos pareigūnai tinkamai užregistruos įvykį, kad KASKO draudimas galėtų atlyginti patirtus nuostolius. Aplinkos apsaugos departamento specialistai pasirūpins sužeistais ar žuvusiais gyvūnais, todėl svarbu apie tai pranešti. Policija taip pat susisiekia su medžiotojų būreliais ar klubais, kurie pasirūpina sužeistu ar žuvusiu gyvūnu.

Geriausia prevencija – saugus greitis

Saugumas kelyje priklauso nuo vairuotojų atidumo. Pastebėjus gyvūną, reikėtų sumažinti greitį ir vengti artėti prie jo. Sužeistas gyvūnas gali būti pavojingas, todėl geriau laukti pagalbos automobilyje. Saugumo patarimai: važiuoti lėčiau, ypač tamsiuoju paros metu, ir būti budriems, ypač važiuojant miškingomis vietovėmis. Jei pastebėjote laukinį gyvūną, stenkitės nenaudoti ilgų šviesų, nes apakintas gyvūnas gali elgtis neprognozuojamai.

Parengta pagal ERGO Insurance SE Lietuvos filialas informaciją