Straipsnio nuotrauka 2024-01-08

Kaip apsaugoti savo būstą?

Šiomis dienomis sulaukėme itin daug klientų klausimų, kaip pasirūpinti, kad jų turimas būstas būtų tinkamai apsaugotas draudimo sutartimi? Jei būstui nuostolius sukėlė kaimynai arba tretieji asmenys, jie yra atsakingi atlyginti jums padarytą žalą, tačiau neretai toks atlyginimas gali užtrukti labai ilgai ir kainuoti daug nervų, o kaimynui neturint lėšų žalai kompensuoti, jūsų nuostoliai gali likti neatlyginti. Turint draudimą žalos atlyginimu pasirūpina draudikas.

Svarbu įsitikinti kad jūsų turimas draudimas yra jums tinkamas, todėl dalinamės rekomendacijomis, į ką svarbu atkreipti dėmesį draudžiant savo turtą:
• Drauskitės tiek Namų turto, tiek Pastatų (sienų) draudimu, kad įvykus nelaimei, būtų atlyginami nuostoliai tiek už apdraustame būste esančius daiktus, tiek už pastato atkūrimą (atstatymą, remontą ir pan.).
• Svarbu į sutartį įtraukti ir Civilinės atsakomybės draudimą, tuomet įvykus įvykiui jūsų valdomame turte,  būtų atlyginta žala kaimynų ar trečiųjų asmenų turtui / sveikatai / gyvybei padarytai žalai. Svarbu įvertinti savo situaciją individualiai ir esant poreikiui padidinti draudimo sumą (pvz.: jei gyvenate virš prabangiai įrengto buto ar viršutiniame aukšte ir juos apliesite dėl trūkusio vamzdžio, tikėtina, kad remonto sąmata bus labai didelė. Tačiau civilinės atsakomybės draudimas reikalingas ir apatiniuose ar viduriniuose aukštuose gyvenantiems būsto savininkams – skirtinai nei vanduo, ugnis kyla į viršų, o gaisro atveju padaroma žala yra gerokai didesnė nei apliejimo).
• Pasirinkite tinkamą draudimo variantą, kad būtų dengiama kuo daugiau nuostolių. Draudžiant būstą minimaliu variantu, jis apsaugo tik nuo pagrindinių rizikų (ugnis, gamtinės jėgos) ir rekomenduojamas tik nebaigtai statybai, o štai pasirinkus plačiausią apsaugą jūsų turtas apdraudžiamas vadinamu „visų rizikų“ draudimu, t.y. nuo bet kokių staiga įvykusių turto sugadinimo, sunaikinimo ar praradimo įvykių.
• Pasirūpinkite tinkama draudimo suma, kuri atitiktų jūsų turto situaciją ir įvykus nelaimei jos užtektų nuostoliams atlyginti. Draudimo suma vidaus turtui turėtų būti pakankama pilnai atstatyti vidaus turtą. Geriausia pasidaryti sąrašą su esamais baldais, įrengimais, technika, ir pan., kad patiems įsivertinti draudimo sumą. Nereikia pamiršti ir infliacijos įtakos, pvz. jeigu būstą įsirenginėjote prieš 5 metus už 15 000 EUR, tai šių dienų kainomis nusipirkti identiškus baldus ir įrangą gali kainuoti jau 20 000 EUR.
• Reguliariai peržiūrėkite savo būsto draudimo sutartį, kad ji atitiktų naujausias rinkos tendencijas ir draudikų taisyklės ir esant poreikiui pakoreguokite sutartį. Svarbu atkreipti dėmesį į nusidėvėjimo sąlygas, pagalbos namuose paslaugą ir jos panaudojamumą, išskaitos (franšizės ) dydį, apdraustų rizikų sąrašą ir kt. Jeigu jaustumėtės saugiau dėl draudimo sutarties pasikonsultavę asmeniškai – mūsų profesionali komanda yra pasiruošusi Jums padėti.