Straipsnio nuotrauka 2012-09-12

Ką daryti, kai draudimas siekia kosmines kainas?

Su šia problema 7-ame dešimtmetyje teko susidurti Nilui Armstrongui, Michaeliui Kolinzui ir Edvinui Oldrinui, paskirtiems valdyti erdvėlaivį Apollo 11, kuriuo trijų žmonių įgula turėjo įgyvendinti misiją išsilaipinti Mėnulyje. Likusią istorijos dalį ir garsiąją Nilo Armstrongo frazę turbūt žino dauguma, tačiau ši istorija turi ir kitą pusę. Nepaisant šlovės ir įsiamžinimo žmonijos istorijoje, šie astronautai buvo JAV vyriausybės darbuotojai, kurie be viso to buvo vyrai bei pagrindiniai savo šeimų maitintojai. Žinoma, jie suvokė misijos, į kurią yra siunčiami, pavojų ir tikimybę, kad pakildami į kosminę erdvę, gali ir nebegrįžti. Deja, šią riziką matė ir draudimo kompanijos, galėjusios apdrausti astronautų gyvybes, jog nesėkmės atveju jų šeimos būtų aprūpintos materialiai. Tuo metu Nilo Armstrongo gyvybės draudimas būtų kainavęs apie 50.000 dolerių per metus (dabartine valiuta tai būtų daugiau nei 300.000 dolerių). Palyginimui reiktų paminėti, jog 7-ame dešimtmetyje astronautai uždirbdavo apie 17.000 dolerių per metus. Tai, ką padarė Apollo 11 įgula, jog apsaugotų savo šeimą, tapo savotiška legenda.

Likus mėnesiui iki skrydžio, NASA astronautus atskyrė karantinui, jog kelionės metu jie būtų apsaugoti nuo galimo susirgimo kokia nors virusine liga. Tad uždaryti vienoje patalpoje Nilas Armstrongas, Michaelis Kolinzas ir Edvinas Oldrinas ėmėsi darbo, kuris turėjo aprūpinti jų šeimas, jei jie negrįžtų – jie pasirašė ne vieną šimtą vokų su įvairiais kosminės tematikos paveikslėliais. Jie žinojo, kad bet kokiu atveju jų autografai įgaus kolekcinę vertę ir žmonės norės juos įsigyti. Vėliau šiuo pavyzdžiu pasekė ir kitos Apollo misijos, o tokie vokai imti vadinti „Apollo Draudimo Vokais“. Astronautai netgi pasistengė, jog šie vokai įgautų dar didesnę vertę ir prieš skrydį visus pasirašytus vokus perdavė draugui, kuris pasirūpino, kad vokai būtų antspauduoti pašte 1969 m. liepos 16 d. data, kai raketa, nešanti erdvėlaivį Apollo 11, turėjo pakilti į kosminę erdvę.

Laimei, visi trys astronautai sėkmingai grįžo atgal į Žemę ir sulaukė senatvės (kaip žinia, Nilas Armstrongas mirė š.m. vasaros pabaigoje). Nors astronautų šeimoms neteko panaudoti „Apollo Draudimo Vokų“, jog pragyventų, tačiau jie visgi tapo kolekcininkų trokštama vertybe, o vieno voko vidutinė kaina yra apie 5.000 dolerių.

Kai artimiausių žmonių saugumas ir gerovė tampa svarbiausiu dalyku, neretai kūrybiškumas ir drąsa tampa svarbiu veiksniu, padedančiu įgyvendinti pačias netikėčiausias idėjas, kurios apsaugotų šeimą. Apollo 11 komanda šiuo atžvilgiu tapo puikiu pavyzdžiu, ką daryti, kai draudimas siekia kosmines kainas. Tačiau šiandien apdrausti save ir savo šeimą nuo nelaimingų atsitikimų nereikia nei daug pinigų, nei laiko. Užsukite į mūsų puslapį draudimas.lt ir pasirinkite geriausią variantą sau bei savo šeimai ir mėgaukitės saugiu bei ramiu gyvenimu!

Informacija paruošta pagal: http://www.businessinsider.com/neil-armstrong-couldnt-afford-life-insurance-so-this-would-have-taken-care-of-his-family-if-he-died-2012-8#ixzz25fU6PZ7N