Straipsnio nuotrauka 2015-06-25

Jūsų socialinis profilis – palengvinimas vagims, ruošiantiems savo „namų darbus“

Atsakingas elgesys svarbus ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir internetinėje erdvėje. Ypač – socialiniuose tinkluose. Kalbama ne tik apie mandagumą, padorumą, pagarbą kitam, bet ir atsakingą bei sąmoningą elgesį savo paties atžvilgiu. Būsimas darbdavys, tikėtina, suras Jus socialiniame tinklapyje ir turės galimybę net nebendravęs susidaryti nuomonę apie Jūsų laisvalaikį, pomėgius, vertybes, galbūt ir apie Jūsų draugų ratą. Naujasis pažįstamas turės galimybę susipažinti su Jūsų aplinka artimiau. Bet... Ir potencialus vagis turi galimybę apsižvalgyti po Jūsų interjerą, rūbų spintą, juvelyrinius dirbinius, baldus, buitinę techniką. Net ir pastarajam – informacijos iki soties. O apsižvalgyti bei žinoti iš anksto, ko  galima tikėtis Jūsų namuose – jam net nereikia kelti kojos iš namų.

 

Dažniausiai informaciją apie save bei savo buvimo vietą į socialinius tinklus kelia maždaug 18-25 metų jaunuoliai (BTA ir „Spinter tyrimų“ apklausa). Kol namai tušti – vagims  tai puiki dingstis pasinaudoti situacija. Nepaisant policijos įspėjimų ir raginimų atsakingai skleisti informaciją apie save, vis dar pernelyg dažnai pasitaiko atvejų, kai vagys tuo pasinaudodami planuoja nusikalstamą veiklą.

 

Socialinio tinklo profilyje esanti informacija labai palengvina namų darbus vagišiams. Visų pirma, jie turi galimybę įvertinti, kokio „laimikio“ galima tikėtis. Taip pat suplanuoti, kada tinkamiausiais laikas vagystei – tuomet, kai šeimininkai išvykę. O pasitelkę kitas internetines gudrybes (tarkime, informaciją apie žmogų pagal jo telefono numerį) – kruopščiai suplanuoti nusikaltimą.

 

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, jog visada derėtų pasverti būsimas džiugias emocijas ir galimus neigiamus padarinius viešinant informaciją socialiniuose tinkluose apie save, artimuosius bei savo aplinką.

 

BTA informacija