Straipsnio nuotrauka 2018-11-21

Įvyko eismo įvykis, o kaltininkas neturi draudimo

Keliuose vis dar pasitaiko eismo įvykių, kuomet kaltininkas važiavo su neapdrausta transporto priemone. Ergo draudimo bendrovės specialistų pastebėjimu, šie vairuotojai, kurie nepaiso įstatymų ir važinėja be privalomojo draudimo tikėdamiesi sutaupyti, įprastai bando išvengti gresiančios atsakomybės neteisėtais būdais.
„Visai neseniai turėjome atvejį, kai vairuotojas pateko į eismo įvykį. Situacija atrodo niekuo neypatinga, bet vėliau paaiškėjo, kad kaltininko transporto priemonė neapdrausta. Kadangi jis neturėjo draudimo, nukentėjusysis iškvietė policiją. Stebėtina, bet kol į avarijos vietą atvyko pareigūnai, kaltininkas automobilio draudimą jau turėjo“ – sako draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių draudimo skyriaus vadovas Rimvydas Pocius. Specialistas taip pat pastebi, jog tokios situacijos nėra naujiena Lietuvoje ir dažnai pasitaiko, jog neapdraustų transporto priemonių savininkai yra linkę gudrauti patekę į nemalonią situaciją.

„Visi šie metodai nėra nauji ir draudikams puikiai žinomi. Šiuo atveju svarbu suprasti, kad galite patys tapti sukčiavimo auka ir avarijos kaltininkas pasinaudos jūsų geranoriškumu. O esant bet kokioms neaiškioms aplinkybėms draudimo bendrovės taip pat nesiims atlyginti žalos, net jei prisipažinsite norėję kaltininkui pagelbėti iš geros valios“, - atkreipė dėmesį R. Pocius.

Dėl šios priežasties, draudimo bendrovės pataria - visais atvejais skambinkite policijai. Neteisėtų būdų naudojimas siekiant išvengti atsakomybės gali lemti tai, jog nukentėjusysis gali likti be išmokos arba tapti nusikalstamos veiklos bendrininku. Todėl draudimo ekspertas pataria: „Jei patekote į eismo įvykį, kur kito asmens vairuojama transporto priemonė yra neapdrausta, visais atvejais skambinkite policijai. Taip išvengsite papildomų rūpesčių ir būsite garantuotas, kad nepatirsite nuostolių. Dėl jums priklausančios draudimo išmokos kreipkitės į savo draudimo bendrovę. Ji pasirūpins, kad būtų atlyginta eismo įvykio metu jūsų transporto priemonei padaryta žala“.

Žinoma, pasitaiko atvejų, kai vairuotojai paprasčiausiai užmiršta apsidrausti ar pratęsti automobilių draudimo sutartį jai pasibaigus, tačiau būna atvejų, kai neapsidraudžiama sąmoningai. Todėl draudimo bendrovės ragina vairuotojus būti sąžiningais ir susidūrus su transporto priemone, kuri neturi draudimo, nesileisti į bandymus susitarti dėl įvykio aplinkybių ir nesudaryti jokių žodinių ar raštiškų susitarimų. „Paaiškėjus aplinkybėms, kad avarijoje viena iš apgadintų transporto priemonių iš pradžių buvo neapdrausta, o vėliau šią bėdą buvo bandoma išspręsti „geranorišku“ susitarimu, be žalos išmokos gali likti ir pats nukentėjusysis, mat jis gali būti pripažintas kaip nusikalstamos veikos bendrininkas“, – perspėja draudikų atstovas.

Ergo Insurance informacija