Straipsnio nuotrauka 2016-01-22

Iš namų vagiami grynieji ir šaukštai; iš automobilio – viskas, kas po ranka

Nepaisant to, jog nuolat girdimos kalbos apie tai, kad grynuosius pinigus saugoti namuose yra itin nesaugu, visgi lietuviai nelinkę pasitikėti institucijomis (pavyzdžiui, bankais) ir santaupas kaupia būtent namuose. Maždaug kas antras Lietuvos gyventojas savo namuose turi grynųjų,- tą patvirtina ir BTA bei “Sprinter tyrimai” atlikta apklausa.

Tyrimo išvados leidžia teigti, jog namai Lietuviams – saugiausia vieta laikyti pinigus. Pergudrauti potencialų vagį savo fantazijos ir gebėjimų slėpti pinigus dėka – beveik neįmanoma. Vagys puikiai išmano savo darbą bei žino tipines grynųjų slėptuves – stalčiai, čiužiniai, kojinės… Paprastai vyresnio amžiaus bei kaimo gyventojai  linkę santaupas saugoti namuose.

Draudikai nurodo, jog pasitaiko atvejų, kai iš namų vagiami ne tik grynieji, bet ir šaukštų komplektai, apatiniai rūbai, santechnika, šaldytuvai ar net tvoros.

Daiktai, palikti automobilio salone, taip pat puikus jaukas vagims. Mobilusis telefonas, piniginė, vaikiškos kėdutės, rankinės – itin patrauklūs vagišiams daiktai. Net ir automobilio pakrovėjai ar kompaktiniai diskai. Sakoma, “kas saugosi pats, tą ir Dievas saugo”. Tad visada rekomenduojama net ir parkuojant automobilį pasirūpinti savo turto – tiek mašinos, tiek daiktų, esančių joje - saugumu. Derėtų pasirinkti apšviestą, saugomą, ne atokią vietą. Tai sumažina palankias sąlygas darbuotis vagims.

Vagystes

BTA ir “Sprinter tyrimai” informacija