Straipsnio nuotrauka 2016-10-17

Iš miško – su grybais ir galimais nuostoliais

Besibaigiant grybavimo sezonui, draudimo bendrovė “If” skaičiuoja nuostolius, kuriuos atlygina vairuotojams, grįžusiems iš šios laisvalaikio pramogos. Vienas visiems grybautojų apgadintiems automobiliams būdingas bruožas – nėra aiškus kaltininkas. Sunku tokiais atvejais surasti ir liudininkus, todėl tampa beveik neįmanoma nustatyti aplinkybes, kuriomis automobilio buferis buvo prarastas ar apgadintas, kaip apibraižytas kėbulas ar galinė transporto priemonės dalis.

“If” teigia, jog šiuo metu atlieka tyrimą dėl to, jog po vieno tokio “pagrybavimo”, jų klientas neteko visureigio – šis tiesiog buvo pavogtas miške.

Tačiau tenka pripažinti, jog ir patys automobilių savininkai nepakankamai įvertina pasikeitusią kelio dangą, galimus pavojus. Todėl nukenčia miškuose vairuojamų automobilių dugnai, kėbulai, važiuoklės. Noras pirmiesiems pasiekti grybus, dažnai nukonkuruoja sveiką protą – iš naujo įvertinti pasikeitusias vairavimo sąlygas, tinkamai pasirinkti saugų greitį.

Nelaimės gali tykoti ne tik pačiame miške, palikus automobilį, bet ir pakeliui ar grįžtant namo. Paprastai pirmieji grybautojai keliuose pasirodo dar prieš patekant saulei, o tai metas, kai matomumas kelyje itin apsunkintas. Tokiais atvejais sunkiau laiku pastebėti į kelią išbėgusį žvėrį ir išvengti susidūrimo su juo.

Pasitaiko ir tokių atvejų, kai nukenčia ne tik transporto priemonės, bet ir žmonės. Paprastai tai būna kaulų lūžiai ar nikstelėjimai.

If informacija