Straipsnio nuotrauka 2016-06-29

Ilgieji savaitgaliai – tikras darbymetis ilgapirščiams

„ERGO Insurance“ statistika rodo, kad vasarą vagysčių iš gyvenamojo būsto fiksuojama beveik 30 proc. daugiau negu bet kuriuo kitu metų laiku. Per praėjusius metus buvo atlyginta apie 1 mln. eurų nuostolių nuo ilgapirščių nukentėjusiems gyventojams. Tiek draudimo bendrovės, tiek policijos pareigūnai teigia, kad gyventojai patys ne visada pakankamai pasirūpina savo turto apsauga, o būna, kad ir palengvina nusikaltėlių darbą.

Atkreiptinas dėmesys, jog dažniausiai vagys darbuojasi ilgųjų savaitgalių metu – per Jonines, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Žolines. Išvykstant poilsio, rekomenduojama apie tai informuoti tik pačius artimiausius šeimos narius ir/ar kaimynus. Priešingu atveju rizikuojama prisivilioti ilgapirščius.

Net ir vos vos pravertas langas, orlaidė, ventiliacijos grotelės – suteikia galimybę vagims pasidarbuoti. Manymas, kad per tokį trumpą laiką – išvykus dienai ar dviems – nieko nenutiks yra klaidingas.

Įprasta, kad vagys į būstą įsilaužia sugadinę spynas, pro langus ar balkonus. Tačiau „ERGO Insurance“ atstovai teigia, jog yra buvę atvejų, kai į pastato vidų vagys įsibrovė išardę dalį namo sienos. Pravartu į būsto apsaugą žiūrėti kompleksiškai ir, be kokybiškų durų, spynų, įsirengti ir vaizdo stebėjimo kameras.
Įrengta nekokybiška signalizacija didina galimybę būti apvogtam. Įsirengus prastos kokybės signalizaciją rizikuojama ne tik tuo, kad ji nesuveiks tinkamu momentu. Kai signalizacija įsijungia – išsijungia nuolat, gretimais gyvenantys kaimynai pripranta ir nebereaguoja į signalą. Todėl, esant tikram pavojui, mažai šansų, kad kas nors iš aplinkinių sureaguos adekvačiai.

Žmonės neretai patys atveria namų duris ilgapirščiams dalindamiesi savo atostogų nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Juk profesionali vagystė planuojama iš anksto: stebimi namai, būsto gyventojų įpročiai, o taip pat ir jų elgesys interneto erdvėje. Patariama pasirinkti tokius socialinio tinklo nustatymus, kad įrašai nebūtų laisvai prieinami kiekvienam.

ERGO Insurance informacija