Straipsnio nuotrauka 2016-06-08

Gyvūnai kelyje

Analizuodama savo statistinius duomenis, draudimo bendrovė “Lietuvos draudimas” pastebi kasmetinę tendenciją, jog gegužė – mėnuo, kai užfiksuojama daugiausia eismo įvykių dėl gyvūnų kaltės. Būtent gegužę, lyginant su kitų mėnesių statistika, tokių įvykių padidėja iki 15 proc., o šiemet paskutinį pavasario mėnesį jų užfiksuota apie 200. Vėlyvą pavasarį gyvūnai migruoja ieškodami naujų vietų maitinimuisi ar jauniklių vedimui, grįžta iš žiemavedžių, todėl padidėja rizika susidurti su gyvūnu kelyje.

Dažniausiai vairuotojai kelyje susiduria su stirnomis. Vien “Lietuvos draudimas” praėjusiais metais tokių įvykių fiksavo daugiau kaip 700. Didžiausi nuostoliai skaičiuojami transporto priemonei susidūrus su briedžiais, elniais, šernais.

Daugiausia autoįvykių, kai automobilis partrenkia gyvūną kelyje, fiksuojama Vilniaus, Utenos, Trakų, Kauno, Klaipėdos rajonuose.

Tokiose avarijose apgadinto automobilio nuostolius draudimo bendrovės atlygina, jeigu savininkas yra įsigijęs automobilio kasko draudimą.

Lietuvos draudimo informacija