Straipsnio nuotrauka 2013-07-29

Gyventojų turtas dažniausiai nukenčia liepą

Didžiausios šalies draudikės „Lietuvos draudimo“ būsto draudimo statistika rodo, kad būtent liepos mėnesį, kai dauguma gyventojų atostogauja, jų turtas dažniausiai ir daugiausiai nukenčia nuo užpylimų ir stichinių nelaimių, taip pat pagausėja vagysčių. Tuo tarpu brangiausia vidutinė žala fiksuojama šventinį gruodžio mėnesį – ji siekia beveik 4000 litų, tai yra dvigubai daugiau nei liepą.

„Išanalizavę praėjusių kelerių metų gyventojų būstams sukeltus nuostolius, pamatėme, kad liepą atsitinka daugiausiai įvykių, nors vidutinė žala šį mėnesį nėra didžiausia – siekia 1600 litų. Dažniausiai šį vasaros mėnesį žmonių namus niokoja gamtos jėgos ir užpylimai, kurie atneša kelis milijonus siekiančius nuostolius. Todėl mes visuomet skatiname gyventojus, ypač paliekant namus ilgesniam laikui ir išvykstant, ne tik užrakinti namų duris ir įjungti signalizaciją, bet taip pat pasitikrinti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžius, skalbimo mašinų, indaplovių ir kitų vandens įrenginių žarneles bei elektros laidus, kurių gedimai gali atnešti nelauktų nuostolių tiek gyventojams, tiek ir jų kaimynams“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

Draudikų duomenimis, daugiau žalų įvyksta vasarą ir rudenį. Žiemą įvyksta daugiau nei trečdalis šalies gaisrų, kurie sukelia didžiausius būsto nuostolius.

Pernai gaisrai sudarė 48 proc. visų gyventojų būstams sukeltų žalų. Per paskutinius kelerius metus didžiausia gaisro padaryta žala siekė 405 tūkst. litų.

Antri pagal didžiausią būstui padarytą nuostolį – gamtos jėgų sukelti padariniai. Didžiausios jų žalos fiksuotos praėjusių metų liepą, kai nuvirtę medžiai apgadino stogą ir išvertė mūrinę namo sieną. Už patirtus nuostolius namo draudėjas gavo 67 tūkst. litų išmoką.

Penktadalį visų gyventojų turtui kylančių nuostolių atnešė būsto užpylimai. Pernai žiemą didžiausia žala išmokėta dėl visiškai užlieto 3 aukštų namo, gyventojo būstui padarytas nuostolis siekė daugiau nei 212 tūkst. litų. Draudimo ekspertai apskaičiavo, kad 2012 m. dėl užliejimų sukeltų žalų atlyginta beveik trečdaliu daugiau nuostolių nei prieš metus.

„Atlikti dažniausių grėsmių pagal mėnesius paskaičiavimai gyventojams sufleruoja, kokios grėsmės gali suniokoti jų nekilnojamąjį turtą. Mūsų bendrovės statistika patvirtina, kad didžiausi nuostoliai būstams gresia šiltuoju sezonu, kai šeimininkai būna išvykę ilsėtis, o taip pat ir rudenį, kai prasideda šildymo sezonas“, – teigia A. Gimbickas.

„Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad per paskutinius metus už ilgapirščių nugvelbtus daiktus kompensuoti nuostoliai sudarė 10 proc. visų būstams pridaromų žalų. Didžiausią nuostolį, apie 74 tūkst. litų, draudikai pernai kompensavo už įsibrovimą į būstą: išlaužtas apsaugines žaliuzes, išdaužtus langus, pavogtą seifą, išneštus kompiuterius, aukso dirbinius bei šaunamąjį ginklą.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti daugiau nei pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ pripažintas „Geriausiu darbdaviu‘2012“ ir išrinktas į geriausių Vidurio ir Rytų Europos darbdavių dešimtuką. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA, kuri savo filialus turi 33 šalyse ir aptarnauja daugiau kaip 20 mln. klientų iš 150 pasaulio šalių. Įkurtas prieš 300 metų, RSA yra  didžiausią patirtį turintis draudimo aljansas ir vienas iš pripažintų pasaulio draudimo rinkos vizionierių.