Straipsnio nuotrauka 2016-03-15

Gyventojų įpročiai: per mažai rūpinamasi ne nuolat gyvenamu nekilnojamu turtu

Draudimo bendrovė “BTA” kartu su įmone “Spinter tyrimai” atliko apklausą, - kaip gyventojai šaltuoju metų sezonu rūpinasi savo ne nuolat gyvenamu nekilnojamu turtu: vasarnamiais, sodo nameliais, sodybomis. Paaiškėjo, jog vos 14 proc. apklaustųjų rudens-žiemos sezonu reguliariai prižiūri ne nuolat gyvenamą būstą; maždaug 10 proc. respondentų prašo kaimynų retkarčiais aplankyti jų vasarnamius; ir kad paprastai su šiuo turtu susiję rūpesčiai perleidžiami vyrams.

BTA Turto draudimo produktų vadovė D. Strazdienė pažymi, jog lietuviai supranta, kad įsigijus nekilnojamo turto, kuriame gyvenama nuolat, draudimą galima išvengti didelių nuostolių. Tačiau vis dar retas gyventojas įsigyja “antrų namų” draudimą, kuris užtikrintų žalos atlyginimą nelaimės atveju. O tokios nelaimės labiau tikėtinos būtent šiuose “antruose namuose”, kuriais naudojamasi rečiau. Tai ir žiemos pūgos, stiprūs vėjai, užšalę šildymo sistemos, elektros instaliacijos gedimai, ir vagys, besidarbuojantys atokesniuose būstuose.

D. Strazdienė pataria dažniau nuvykti apžiūrėti savo vasarnamio, sodybos ar sodo namelio ir, žinoma, pasirūpinti jų draudimu. Jei jau ne ištisus metus, tai bent jau šaltajam žiemos sezonui, kai ketinama sodyboje lankytis rečiau.

Draudimo bendrovės BTA informacija, šaltinis www.bta.lt