Straipsnio nuotrauka 2014-03-04

Gatvių duobės vairuotojams ir draudimo bendrovėms pridaro 1,5 mln. litų nuostolių

Nors duobių gatvėse „sezonas“ dar tik prasideda, šiemet per du mėnesius jau 73 „Lietuvos draudimo“ klientai sugadino savo automobilius gatvėse atsivėrusiose duobėse, jiems bus atlyginta nuostolių už beveik 150 tūkstančių litų, skaičiuoja didžiausios šalies ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimo“ ekspertai. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, daugiausiai įvažiavimų į duobes įvyksta kovo, balandžio ir gegužės mėnesiais.

„Duobių „sezonas“ paprastai prasideda vasario mėnesį, kai šiek tiek atšyla orai. Šiemet vasaris buvo labai sėkmingas vairuotojams, nes nebuvo nuolatinės sniego ir ledo dangos,  geras matomumas, vos kelios slidžios dienos, geri užmiesčio keliai, taigi vairuotojai dėl gerų oro sąlygų galėjo iš anksto pastebėti, sumažinti greitį, laiku sustabdyti ar aplenkti kelyje atsivėrusią duobę. Todėl palyginti su pernai metų pirmaisiais mėnesiais žalų, patirtų įvažiavus į duobę skaičius mažėjo 31 proc.“, - sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius.

Daugiausiai ir dažniausiai avarijas gatvių duobėse gyventojai patiria Kaune – pernai užregistruota 270 tokių atvejų. Tačiau labiausiai nusiskundimų dėl duobėtų gatvių padaugėjo Vilniuje – čia pernai pranešta apie trečdaliu daugiau avarijų, įvažiavus į duobę, nei ankstesniais metais. Klaipėdoje į duobes vairuotojai įvažiavo rečiau – užfiksuota 42 proc. tokių žalų mažiau. Tokie duomenys gauti išanalizavus „Lietuvos draudimo“ žalų statistiką. Pasak draudimo ekspertų, dažnai pasitaiko, kad klientai nukenčia ne savo gimtajame mieste, o išvažiavę į kitą miestą, nes to miesto gatvės jiems nežinomos, sunkiau pastebėti duobes.

„Apskritai 2013 metai išsiskyrė ketvirtadaliu didesniais nuostoliais dėl duobėtų kelių ir gatvių, nes tam didelės įtakos turėjo pernykščiai orai – ilgai besitęsusi žiema ir atšilimai dienomis ypač gadina asfalto dangą. Savo klientams pernai atlyginome beveik 1,5 milijono nuostolių patekus į duobę ir sugadinus automobilio padangas, ratlankius, važiuoklę, per metus užregistravome beveik 700 tokių pranešimų apie žalą“, - sako A. Juodeikis.

Vidutinė žala, kurią patiria vairuotojai po tokios avarijos siekia 2000 litų. Labiau ir dažniau duobėtose gatvėse nukenčia žemo profilio padangomis „apauti“ ar sportiniai automobiliai su papildomomis apdailos detalėmis. Didžiausia šiemet užfiksuota žala siekia 7700 litų – duobėje apgadintas automobilis Jaguar XF, pernai didžiausią nuostolį patyrė Mercedes Benz vairuotojas, kuriam įvažiavus į duobę, automobilio remontui prireikė daugiau nei 17 tūkstančių litų.

Draudikai nuostolius patirtus įvažiavus į duobę atlygina tiems klientams, kurie yra apdraudę savo automobilius kasko draudimu. Jei vairuotojas nėra apsidraudęs šiuo kasko draudimu (o tik privalomuoju civilinės atsakomybės) – jis gali reikalauti žalos atlyginimo iš kelio valdytojo teisminio proceso būdu.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ du kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, yra patekęs į geriausių Vidurio ir Rytų Europos darbdavių dešimtuką. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA.

Lietuvos draudimo informacija