Straipsnio nuotrauka 2015-10-21

“Ergo” tyrimas”: 15 proc. Lietuvos vairuotojų per paskutinius metus vairavo techniškai netvarkingą automobilį

Daudimo bendrovės “Ergo” užsakytas tyrimas, apie Lietuvos vairuotojų elgesį, požiūrį ir vertybes keliuose atskleidė, jog kas 6 vairuotojas per pastaruosius metus bent kartą vairavo techniškai netvarkingą automobilį.

Iš atlikto tyrimo, kurio metu buvo apklausti 1006 vairuotojai, taip pat paaiškėjo, jog vairavimas techniškai netvarkingo automobilio Lietuviams atrodo didesnis kelių eismo taisyklių pažeidimas negu vairavimas be teisių. Bent kartą per paskutinius metus be vairuotojo pažymėjimo automobilį vairavimo 25 proc. apklausoje dalyvavusių, o 15 proc. jų – vairavo automobilį, kuris buvo techniškai netvarkingas arba techninės apžiūros galiojimo terminas pradelstas.

Techniskai netvarkingas automobilis

Kiek daugiau negu du trečdaliai respondetų teigia nepateisinantys vairuotojų, kurių automobiliai keliuose važinėja techniškai netvarkingi. Pasak “Ergo” transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo R.Bieliausko, tai rodo gan aukštą vairuotojų sąmoningumo ir atsakomybės kelyje lygį. Jis taip pat mano, kad švietimas, prevencija ir kitų eismo dalyvių nepakantumas kelių eismo taisyklių pažeidėjams teigiamai prisideda prie tinkamos vairavimo kultūros.

ERGO informacija