Straipsnio nuotrauka 2016-06-29

„ERGO Insurance“ apie keliautojų tykančius pavojus

Vasara – atostogų metas. Lietuvių pamėgtas šalis Turkiją bei Egiptą draudimo bendrovės jau kurį laiką priskiria prie padidintos rizikos valstybių dėl jose tykančios terorizmo grėsmės, taip pat dėl keliautojų nuolat pasirenkamų ekstremalių pramogų būtent šiose šalyse. Nutikus nelaimei tenka kreiptis į medikus. Dėl traumų ir medicinos paslaugų užsienyje gyventojai patiria didžiausių nuostolių.

Pasak „ERGO Insurance“ Draudimo departamento direktoriaus T.Nenartavičiaus, gyventojai, vykdami į svečias šalis, paprastai negalvoja apie galimas išlaidas, susijusias su medicinos paslaugomis. O jų gali tekti patirti, ir gana didelių, net jei menko nelaimingo nutikimo metu nesunkiai sutrikdoma sveikata. „ERGO Insurance“ atstovas mini atvejus, kai klientams į medikus tenka kreipti JAV, kur medicinos paslaugos itin brangios. Draudimo bendrovė praėjusių metų vasarą užfiksavo didžiausią išmoką, kuri siekė beveik 11 tūkst. eurų.

Dažnai tokiose situacijose išlaidų naštą palengvina kelionių draudimo sutartis, tačiau ir jos gali nepakakti. Pašnekovas atkreipia dėmesį, jog ketinantiems užsiimti aktyviu laisvalaikiu ar ekstremaliomis pramogomis – plaukti kalnų upėmis, lankytis kanjonuose, keliauti dviračiais, nardyti, jodinėti – pravartu ne tik iš anksto įsitikinti, jog pramogų organizatorius turi atininkamus leidimus, licenzijas savo veiklai organizuoti, bet ir turėti ir papildomą draudimą nuo nelaimingų atsitikimų. Pašnekovas atkreipia dėmesį, jog su banko kortele gautas draudimas nėra pakankamai platus tokiais atvejais, todėl rekomenduoja atidžiau įvertinti galimus pavojus ir pagal poreikį įsigyti papildomą draudimo apsaugą.

„ERGO Insurance“ atstovas atkreipia dėmesį, jog nelaimingus atsitikimus pakankamai dažnai patiria mažiausi šeimos nariai – vaikai. Jie, būdami drąsesni, mažiau vertindami potencialų pavojų, didina nelaimės riziką. Pašnekovo teigimu, keliaujantieji vis dar per dažnai atsainiai žiūri į mažųjų tykančius pavojus ir nepasirūpina jų draudimu. Todėl išvykstant rekomenduojama drausti visus šeimos narius ir kuo platesne draudimo apsauga, kad nelaimės atveju būtų atlyginti maksimalūs nuostoliai.

ERGO Insurance informacija