Straipsnio nuotrauka 2017-01-19

Eismo įvykio tikimybė pagal vairuotojų amžiaus grupes

“Lietuvos draudimas” pastebi, jog dažniausiai avarijas sukelia jaunuoliai iki 25-erių metų. Skaičiuojama, kad vienas atvejis iš penkių – tai jauno žmogaus (sulaukusio 18-20 metų) sukeltas eismo įvykis. Tai reiškia, jog apie 20 proc. iš 100 eismo įvykių – yra neseniai teisę vairuoti įgiję vairuotojai. Kad šis statistinis rodiklis ženkliai pasikeistų prireikia maždaug septynerių metų.

Eismo įvykių tikimybė sumažėja sulaukus maždaug 25-erių. Tokio amžiaus asmuo, lyginant su vos dvejų metų vairavimo patirtį turinčiu jaunuoliu, avarijos kaltininku pripažįstamas du kartus rečiau.

O vairuotojai, sulaukę 40-60 metų, laikomi labiausiai patikimais kelyje. Jų sukeltų avarijų skaičius, lyginant su ką tik vairavimo teises įgujusiais asmenimis, yra 4-5 kartus mažesnis.


Amziaus grupes

Eismo įvykių dažnis pagal vairuotojų amžiaus grupes

 

“Lietuvos draudimo” konsultantė psichologė Eglė Masalskienė, remdamasi draudimo bendrovės statistika, teigia, jog rečiausiai avarijų kaltininkais pripažįstami 35-76 metų vairuotojai. O štai jauniems vairuotojams trūksta patirties valdant savo emocijas, analizuojant stresines situacijas.  Atkreiptinas dėmesys, jog dėl tų pačių priežasčių jauni vairuotojai vairuoja agresyviau, kelyje elgiasi drąsiau, rečiau pasveria pasekmes, todėl ir avaringumas, lyginant su kitomis vairuotojų amžiaus grupėmis, – didesnis. O ir vidutinė patiriama žala yra maždaug 10-20 proc. didesnė – apie 800 eurų.

E.Masalskienė pataria jauniems vairuotojams liautis lenktyniauti su šviesoforais ir/ar kitais eismo dalyviais, primindama, jog tai gali turėti skaudžių pasekmių kelyje. Pataria įvertinti ir tai, kaip neigiamos emocijos, sėdantis už vairo, įtakoja vairavimo stilių bei elgesį kelyje.

Lietuvos draudimo informacija