Straipsnio nuotrauka 2017-10-30

Eismo įvykio deklaracijos pildymas – vis dar išsūkis vairuotojams

Besikeičiančios oro sąlygos keičia ir kelių sąlygas, kuriomis eksploatuojama transporto priemonė. Tai reiškia, jog didėja ne tik rizika vairuoti transporto priemones, bet ir eismo įvykių skaičius. Augantis eismo įvykių skaičius lemia, jog draudimo bendrovės sulaukia daugiau eismo įvykio deklaracijų. O remiantis Gjensidige draudimo bendrovės duomenimis, net 10 procentų visų eismo įvykių deklaracijų – pildomos neteisingai, todėl neretai reikalingas papildomas patikslinimas bei situacijos peržiūrėjimas.

„Deklaracijų pildymas nelaimės vietoje dažniausiai vyksta itin nemaloniomis aplinkybėmis. Žmonės būna paveikti streso, emociškai pažeidžiami, taip pat papildomą emocinį krūvį suteikia ir jų transporto priemonių sukuriamas nepatogumas kitiems vairuotojams ar dėl susidūrimo susidariusi spūstis piko metu. Dar veikia kiti dirgikliai – ant galvos kapsintis lietus arba tamsus paros metas. Tokiomis sąlygomis dažnai pasinaudoja avarijos kaltininkas ir priverčia prisiimti atsakomybę nekaltą transporto priemonės vairuotoją“, – sako „Gjensidige“ Transporto kompleksinių žalų skyriaus vadovas Modestas Žilionis.

Dauguma vairuotojų eismo įvykio metu patirdami stresą susiduria su apsukresniais vairuotojais, kurie pamatę susijaudinusį ir panikuojantį vairuotoją pasinaudoja situacija ir apkaltina jį sukėlus eismo įvykį. Neretai tokie asmenys savo nemandagiu elgesiu spaudžia kitus vairuotojus ir verčia juos prisiimti kaltę, tad dažniausiai žmonės prisiima kaltę per klaidą, nežinodami eismo taisyklių ar netgi iš gailesčio.

Vis dėlto, Gjensidige draudimo bendrovės specialistas pataria: „Įvykus nelaimei, svarbiausia yra neprarasti budrumo ir elgtis šaltakraujiškai, o dokumentus reikia užpildyti itin atidžiai. Dėl to raginame perskaityti ir išanalizuoti deklaraciją iš anksto, o ne įvykio vietoje. Svarbu įvertinti, ar tikrai suprantami visi deklaracijos punktai bei reikalavimai, kad vėliau, patyrus ir nemenką psichologinį stresą, būtų padaroma kuo mažiau klaidų pildant dokumentą. Užpildyta deklaracija yra svarbiausias dokumentas nagrinėjant eismo įvykį“. Taip pat, primename, jog aiškus ir teisingas deklaracijos užpildymas palengvins eismo įvykio žalos atlyginimą ir administravimą.

Draudimo bendrovės išskyrė, jog dažnai vairuotojai patenka į tokias nepatogias situacijas:
•    Kaltę prisiima abu vairuotojai.
•    Nukentėję vairuotojai yra įveliami į sukčiavimo situacijas, kuomet nukentėjęs eismo įvykio dalyvis sutinka palaukti, kol kaltininkas apsidraus transporto priemonę.
•    Nepaimami liudininkų kontaktai, o įvykio aplinkybės nėra aiškios.
•    Nekalti vairuotojai yra verčiami prisiimti kaltę.

Visos šios aplinkybės pasitaiko administruojant eismo įvykį. Jos apsunkina tiek žalų ekspertų darbą, tiek žalos atlyginimą nukentėjusiems. Todėl mes ir draudimo bendrovės rekomenduojame, susipažinti su eismo įvykio deklaracija iki poreikio ją pildyti, tam, kad būtų išvengta pildymo klaidų. Visada padaryti eismo įvykio nuotraukas iki patrauksite transporto priemones iš įvykio vietos. Bei iškviesti policijos pareigūnus, negalite nuspręsti, kas yra eismo įvykio kaltininkas. Pareigūnai padės objektyviai įvertinti situaciją ir nustatyti eismo įvykio kaltininką.

Gjensidige informacija