Straipsnio nuotrauka 2016-05-11

Dviratininkas – toks pat eismo dalyvis, kaip ir automobilio vairuotojas ar pėstysis

Draudimo bendrovės “ERGO Insurance” teigimu, statistiškai bent vienas iš dešimties Lietuvos gyventojų sukuria pavojingas aplinkybes vairuodamas dviratį. Ir, nors įprasta manyti, jog būtent dviratininkai turėtų saugotis automobilių, šį kartą draudimo bendrovės atstovai pataria atkreipti dėmesį į tai, kad ir patys dviratininkai yra atsakingi už tam tikrus veiksmus. O sukeltos nelaimės atveju jiems tenka atsakyti kaip ir kitiems eismo dalyviams.

Pasitaiko, jog tarpusavyje neprasilenkia du dviračių vairuotojai, ar važiuojama ne dviračiams skirtu taku, sužalojami pėstieji pasirinkus per didelį greitį ar atliekant staigius manevrus neįvertinama situacija. Dviratininkams tenka atlyginti nuostolius, kurie padaromi kitų žmonių turtui. Tai ir kitos transporto priemonės apgadinimas – dažniausiai automobilio ar kito dviračio, - ir pėsčiųjų apgadinti daiktai – laikrodžiai , rankinės, mobilieji. Ergo, analizuodama, kokių profesijų žmonės sukelia panašius eismo įvykius, pastebi, jog dažniausiai tai - studentai ir moksleiviai.

Kultūra tiek vairavimo kelyje automobiliu, tiek dviračiu auga, tačiau, kaip pažymi Ergo, nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Draudikas taip pat atkreipia dėmesį į dviratininko draudimo produktą, kuris komensuoja nuostolius, susijusius su dviračio vagyste, dviračio vairuotojo sveikatos sužalojimu bei žala, padaryta tretiesiems asmenims.

ERGO Insurance informacija