Straipsnio nuotrauka 2016-09-07

Dviračiai ir automobiliai

Bendrovės „ERGO Insurance“ vieno iš skyrių vadovas R. Bieliauskas kalba apie tai, kad dviratininkams tenka susidurti su ypač skaudžiais avarijų padariniais, kai eismo įvykyje dalyvauja automobilis ir dviratis. Jis išskiria penkias situacijas, kurios pasitaiko dažniausiai ir į kurias rekomenduoja dar ir dar kartą atkreipti dėmesį abiejų transporto priemonių vairuotojus.

1. Smūgis į pravertas automobilio dureles
Paprastai automobilio vairuotojas ar keleiviai neapsidairę atidaro automobilio duris, taip visai nepalikdami galimybės dviratininkui aplenkti sustojusios mašinos. Kita vertus, ir dviračio vairuotojai kartais pasitaiko išsiblaškę ar pasirinkę nesaugų greitį. Kadangi, dviratis – tyli transporto priemonė, ją artėjant sunku išgirsti. Visais atvejais, išlipant iš automobilio rekomenduojama apsidairyti tiek pro šoninius, tiek pro galinio stebėjimo veidrodėlius.

2. Važiavimas dviračiu prieš eismą
Vis dar gana dažnai pasitaiko, jog dvirtininkai važiuoja priešinga kelio puse, tokiu būdu sukeldami pavojų tiek sau, tiek aplinkiniams. Ypač tai pavojinga sankryžose.

3. Kliūties lenkimas
Lenkiant bet kokią kliūtį, visiems vairuotojams rekomenduojama būti itin atidiems. Lenkiant dviratį, patariama išlaikyti bent 1,5 metro atstumą, o dviratininkui – prisiminti, jog staigus judesys kelio vidurio link, gali sukelti pavojingą avariją.

Ypač rizikingos situacijos, kuomet automobilis, aplenkdamas važiuojantį dviratį, suka dešinėn. Prieš automobilio vairuotojui atliekant šį manevrą derėtų įsitikinti, kad jis spės aplenkti ir turės pakankamai vietos ir laiko posūkiui į dešinę arba luktelti, kol dviratis nuvažiuos ir tik tuomet sukti į dešinę.

4. Važiavimas dviračiu per perėją
„ERGO Insurance“ primena, jog perijoje kirsti kelią galima tik vedantis dviratį greta, bet ne važiuojant dviračiu. Ir visais atvejais patariama įsitikinti, ar automobilio vairuotojai dviratininką mato, ar sulėtina artėdami prie perėjos, kad praleistų.

5. Dviratininko sustojimas nematomoje zonoje
Patariama dviratininkams elgtis ypač atsakingai, kai sustojama sankryžoje degant raudonam šviesoforo signalui. Stovėjimas “nematomoje zonoje”, kai automobilio vairuotojas pro veidrodėlius ir pasukdamas galvą negali matyti kitos transporto priemonės, didina avarijos pavojų. Šiuo atveju dviratininkams derėtų prisiimti daugiau atsakomybės ir laukti žalio šviesoforo signalo stovint už automobilio arba greta jo.

ERGO Insurance informacija