Straipsnio nuotrauka 2016-04-22

Drėgmė, vaikai ir naminiai gyvūnai – didžiausia grėsmė mobiliems prietaisams

„ERGO Insurance” statistiniai duomenys atskleidžia, jog pastaraisiais metais išaugo nelaimingų atsitikimų buityje skaičius, kai apgadinami ar nepataisomai sugadinami mobilūs prietaisai – telefonai, planšetės, nešiojami kompiuteriai. 2015-tais metais besikreipiančių į draudimo bendrovę dėl patirtos žalos, susijusios su mobiliais prietaisais, buvo 4 kartus daugiau negu 2014 m. (atitinkamai 745 atvejai praėjusiais metais ir 175 atvejai užpraeitais metais).

T.Nenartavičius, „ERGO Insurance“ Lietuvoje draudimo departamento direktorius, teigia, jog, ko gero, bent kartą metuose kiekvienam nutinka toks atvejis, kai apgadinamas išmanusis nešiojamas įrenginys.

Dažniausiai pasitaikantys atvejai, kuomet kreipiamasi dėl žalos atlyginimo, yra susiję su prietaisų apliejimu. Tai ir netyčia išsiliejusi kava, arbata, ir sultys, vynas, ir net šampanas. Pašnekovas mini ir tokius atvejus, kai mobilieji telefonai nebeveikė po to, kai vaikas vieną jų panešiojo burnoje ar išsiliejus termopuodelio turiniui rankinėje sušlapo ir telefonas. Labai dažnai pasitaiko ir telefonų įkritimas į vonią, pilną vandens ar praustuvą. Drėgmei patekus ant mobilaus prietaiso, jis dažniausiai tampa nebepataisomai sugadintas.

Pašnekovas tikina, jog antroji pagal dažnumą pasitaikanti sugadinimų priežastis – tai sudaužyti, sutrenkti ekranai bei korpusai. Pasitaiko, kad jie būna net automobilių pervažiuoti.

Pasinaudojus telefonu, nešiojamu kompiuteriu ar grotuvu, planšete rekomenduojama juos padėti į saugią vietą. Kad pro šalį eidami jų neužkliudytų ne tik kiti šeimos nariai, ypač vaikai, bet ir augintiniai, kurie smalsumo vedini gali daiktus apgraužti, netyčia numesti ant žemės.

Štai keletas paprastų patarimų, kurie, pasak T.Nenartavičiaus, padės išvengti nelaimingų atsitikimų:
•    vengti naudotis mobiliais prietaisais, kai mėgaujamasi gėrimais;
•    nesinešti mobiliųjų telefonų į vonios kambarį;
•    mobilieji įrenginiai, kai jais nesinaudojama, turėtų būti laikomi saugiose vietose, kur vaikai jų negalėtų pasiekti;
•    naudoti apsauginius dėklus bei plėveles, skirtus mobiliems įrengimams.

ERGO Insurance informacija