Straipsnio nuotrauka 2016-02-26

Draudimo bendrovių rekomenduojamos draudimo rūšys įmonėms

Verslo nutrūkimo draudimas

Ši sutartis (draudimas) suteikia galimybę į kompensaciją tokių nuostolių, kuriuos verslas patyrė dėl įmonės veiklos nutrūkimo, turto sugadinimo ar sunaikinimo. Be to, jog įmonei dėl nelaimingo atsitikimo tenka rūpinti sugadinto turto remontu ar atstatymu, prievolė mokėti atlyginimus, palūkanas, užtikrinti nepertraukiamą gamybos procesą išlieka. Tokias ir panašias išlaidas ir padengia verslo nutrūkimo draudimas.

Draudimo bendrovė “If” pastebi, jog 2015-ais šią draudimo rūšį pasirinko beveik trečdaliu daugiau įmonių ir planuoja, jog šiemet verslo nutrūkimo draudimo sutarčių skaičius turėtų dar labiau išaugti.

Vadovaujančių asmenų civilinės atsakomybės draudimas

Tais atvejais, kuomet vadovaujančias pareigas užimantis asmuo netinkamai atlieka savo darbą, netyčia ar sąmoningai įtakoja sprendimus dėl kurių bendrovė patiria nuostolius, įrodoma, kad jis nederamai elgėsi su darbuotojais ar verslo partneriais ir šie dėl jo veiksmų patyrė finansinės žalos, toks draudimas padengia išlaidas, kurias patyrė tretieji asmenys.

Darbuotojų sveikatos draudimas

Šis draudimas suteikia galimybę įmonės darbuotojams įsigyti medicininės paskirties prekių ar paslaugų. Darbdavys sumoka draudimo įmoką, o draudimo bendrovė padengia išlaidas už įsigytas asmens sveikatos paslaugas: vaistų pirkimu, apsilankymu pas stomatologą, kurortinį gydymą, reabilitaciją ir pan.Tokiu būdu apdraustas asmuo, t.y. įmonės darbuotojas, nepatiria jokių išlaidų. Todėl šis draudimo rūšis yra puiki motyvacinė priemonė.

Kibernetinių rizikų draudimas

Šis draudimas apima atlyginimą nuostolių, kurių gali pridaryti asmenys, įsbrovę į skaitmeninę įmonės erdvę: elektroninę parduotuvę, klientų duomenų bazę, elektronines bylas ir t.t. Pasak draudimo bendrovės “If”, ši draudimo rūšis kolkas populiaresnė užsienio rinkose, tačiau pasiteiravimų dėl tokių galimų nuostolių atlyginimo “If” sulaukia ir Lietuvoje. Tiesa, kolkas tai pavieniai atvejai.

Produkto atšaukimo iš rinkos draudimas

Tai galimybė iš draudimo bendrovės gauti kompensaciją už nuostolius, patirtus tuo atveju, kuomet nustatoma, jog gaminys nėra saugus vartotojams. Produkto atšaukimo draudimas ypač aktualus gamintojams bei importuotojams.

"If P&C Insurance AS" filialo informacija