Straipsnio nuotrauka 2015-06-01

Draudimas nuo neįvykusių vestuvių ir NSO

Šiemet rugpjūčio 8-tąją planuojate tuoktis ir norėtumėte įsigyti draudimą, užtikrinantį finansinę kompensaciją, jei tądien lytų? O gal domina draudimas gimus dvynukams? Kaip dėl Jūsų barzdos draudimo? Panašių prašymų draustis sulaukia užsienio draudimo bendrovės ir… įvertinusios riziką sutinka savo klientus apdrausti.


Lietuvoje taip pat pasitaiko prašymų, kuriuos draudikai vadina neįprastais: pageidaujama apdrausti rankas ar balsą. Kaip teigia “ERGO Insurance” savo 2015 m. gegužės 29 d. pranešime, į Lietuvos draudikus kreipėsi biokurą gaminančios įmonės, norėdamos “apsidrausti nuo verslo nutrūkimo dėl mėšlo trūkumo, kuris yra biokuro sudedamoji dalis”.


Remiantis Didžiosios Britanijos bei JAV patirtimi – gyventojai pageidauja apsidrausti net nuo neatpažįstamų skraidančių objektų, susidūrimų su vampyrais ar vilkolakiais. Įdomumo dėlei tenka pridurti, jog tokia draudimo sutartis valstijose kainuoja apie 150 USD (maždaug 135 EUR  ar 470 Lt), o galima išmoka – iki kelių milijonų JAV dolerių.


Grįžtant prie tuoktuvių temos – galimas draudimas, jei nuotaka ar jaunikis persigalvotų ir santuoka neįvyktų. Tokiu atveju klientas turi teisę į finansinių bei moralinių nuostolių atlyginimą.


Su konkrečių kūno dalių draudimais jau esame apsipratę. Štai ką apie žinomų žmonių atskirų kūno dalių draudimą kalba užsienio geltonoji spauda: futbolininkas Ronaldo (Cristiano Ronaldo), modelis Heidi Klam (Heidi Klum), dainininkė Tina Turner (Tina Turner) draudimo išmoką gautų, jei būtų sužeistos jų kojos, pop karalienė Madonna apdraudusi savo krūtinę, aktorė Džiulija Roberts (Julia Roberts) - šypseną, Selin Dion (Celine Dion) – balsą, Čarlis Čaplinas (Charlie Chaplin)  - pėdas, o štai atlikėjas Tomas Džounsas (Tom Jones) yra apdraudęs savo… krūtinės plaukus. O gal nieko nuostabaus, kai rankas draudžia masažuotojas, nosį – kuriantis kvepalus žmogus, skonio receptorius – virtuvės šefas?


Draudimas – reklamos priemonė
Pasak anksčiau minėto “ERGO Insurance” pranešimo, vienas kelionių organizatorius, rengiantis keliones į šiltus kraštus, savo klientus apdraudė nuo nelaimingų atsitikimų dėl užkritusio kokoso riešuto ant galvos. Kelionių organizatorius savo sprendimą grindė tuo, jog dėl šių įvykių pasitaiko stiprių traumų ar net mirtinų atvejų. Štai Škotijos viskio gamintojai “Cutty Sark” praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje pasiūlė milijoninę premiją tam, kuris sugaus Lochneso pabaisą.Tuo pat metu įmonė kreipėsi ir į draudimo bendrovę siekdama apsidrausti, jei pabaisa, visgi, būtų sugauta.

 

ERGO, Lloyds ir MTV informacija