Straipsnio nuotrauka 2016-11-22

Didesnis nerimas dėl būsto negu dėl savo ir artimųjų sveikatos

Pastaruosius keletą metų draudimo bendrovė “Gjensidige” užsako tyrimus, susijusius su gyventojų saugumo pojūčiu ir prioritetais, saugant savo turtą. Šiemet atlikto tyrimo tendencijos vis dar panašios į ankstesnių metų tyrimų rezultatus – Lietuvos gyventojai linkę labiau rūpintis savo materialiu turtu, negu sveikata ar artimaisiais.

Labiausiai gyventojai nerimauja dėl pinigų bei sveikatos, mažiausiai – dėl nekilnojamo turto. Beveik 50% apklaustųjų nurodė, jog jaučiasi nesaugūs dėl savo sveikatos bei finansinės situacijos. Žmonės suvokia ryšį tarp pablogėjusios sveikatos bei sumažėjusių galimybių finansiškai aprūpinti save ir savo šeimą.

Apdrausti automobilį ir taip apsisaugoti nuo finansinių nuostolių gyventojai jau įpratę, tačiau vis dar trūksta suvokimo, jog sveikatos draudimas - tai vienas pagrindinių būdų kompensuoti laikinai ar visam laikui netekusio darbingumą žmogaus finansinius praradimus. Galimais finansiniais nuostoliais, susijusiais su sveikatos sutrikdymu įvykus nelaimei lietuviai dar tik mokosi rūpintis.

Tyrimo analizė atskleidžia, jog gyventojai linkę nerimauti ir, netgi, gali aiškiai įvardinti to nerimo priežastis, tačiau nėra linkę ką nors keisti, kad šis jausmas sumažėtų ar visai išnyktų. Vis dar gajus įsitikinimas, kad pajamos turi būti užtikrintos iš darbdavio ar valstybės, tačiau pats žmogus nėra linkęs priimti sprendimų, padėsiančių išvengti pajamų praradimo. Kaip pastebi draudimo bendrovė, žmonės nėra linkę rūpintis savo finansiniu saugumu. Deja, bet statistika rodo, kad žmonių sveikata, jų šeimos ar vaikų finansine apsauga dažniau rūpinasi jų darbdaviai, o ne patys darbuotojai.

Panašu, jog Lietuvoje žmonės labiausiai rūpinasi savo būsto saugumu, mat nekilnojamo turto draudimas yra populiariausia draudimo rūšis. Kas trečias gyventojas turi įsigijęs turto draudimą. Kaip parodė apklausos rezultatai, žmonės panašiai vertina galimybes mažinti finansinius nuostolius tiek dėl nelaimingo nutikimo, kuomet sutrikdoma sveikata, tiek dėl žalos, padarytos jų automobiliui. Draudimą nuo nelaimingų atsitikimų arba automobilio kasko draudimą sakosi įsigiję maždaug po 13% apklaustųjų.

ADB Gjensidige informacija