Straipsnio nuotrauka 2016-03-15

Dešimt metų galiojantis vairuotojo pažymėjimas – tik drausmingiems vairuotojams

Valstybės įmonė „Regitra“ savo interneto svetainėje pateikia pranešimą apie bylą, kurios baigtis – dar vienas priminimas vairuotojams (šį kartą – pradedantiesiems) būti atidiems kelyje.

Asmuo, turintis dvejus metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kreipėsi į „Regitrą“, kad ši dokumentą pakeistų į naująjį – galiosiantį 10-imt metų. Tačiau „Regitra“ netenkino šio prašymo motyvuodama tuo, jog besikreipiantis asmuo per dvejų metų vairavimo laikotarpį pažeidė kelių eismo taisykles (KET) ir neišklausė papildomų mokymų per vienerius metus po padaryto pažeidimo.

Kadangi Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas numato, jog pažeidus KET per pirmuosius dvejus metus nuo teisių gavimo privalu kartoti vairavimo pagrindų kursą, o į teismą besikreipiantis vairuotojas to nepadarė, teismas pripažino, jog “Regitra” pasielgė tinkamai.

Pradedantiesiems vairuotojams “Regitra” taip pat pataria, primena ir atkreipia dėmesį į tai, jog vairuotojai privalo:

- būti atidūs pėsčiųjų atžvilgiu;
- vairuodami nesinaudoti telefonu;
- vadovautis lenkimo taisyklėmis;
- naudoti kitus eismo dalyvius įspėjančius signalus;
- būti atsakingais sankryžose;
- prisisegti saugos diržus;
- laikytis nustatyto greičio;
- vairuoti tik blaiviems.

Padarius KET nusižengimą ir per vienerius metus neišklausius papildomų vairuotojų mokymų (juos organizuoja Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos), teisė vairuoti yra panaikinama. Tai reiškia, jog vairavimo egzaminas turės būti laikomas iš naujo.

VĮ "Regitra" informacija