Straipsnio nuotrauka 2013-12-23

Dėl skubėjimo prieš šventes avarijų skaičius išaugo 40 proc.

Prasidedant dovanų pirkimo karštinei parduotuvėse, karštinė prasideda ir avarijų ataskaitose. Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje statistika atspindi, kad likus savaitei iki švenčių, avarijų skaičius išaugo apie 40 proc.

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ žalų administravimo direktorius Baltijos šalyse Audrius Pilčicas pasakoja, jog tradiciškai prieš šventes daugiausiai avarijų registruojama prekybos centrų aikštelėse bei netoli jų. „Paprastai avarijos būna techninės, o jų priežastis – skubėjimas arba neatidumas, dažniausiai spūstyse. Taip pat automobilius apgadina prekybos centrų aikštelėse ne vietoje palikti prekių vežimėliai, vairuotojai bei keleiviai lipdami iš automobilio durelėmis įlenkia kitų automobilių duris“, – pasakoja A. Pilčicas. Jis priduria, kad daugelio susidūrimų būtų galima išvengti, jeigu automobiliai stovėjimo aikštelėse būtų statomi pagal kelių eismo taisykles ir tvarkingiau.

Draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ duomenimis, tokiu laikotarpiu automobiliams dažniausiai prireikia automobilių buferio, įvairių dalių įlenkimų remonto, sudužusių žibintų bei nulaužytų šoninių veidrodėlių keitimo. Tokių žalų dydis svyruoja nuo 1,5 iki 2 tūkst. litų.

Didžiųjų švenčių išvakarėse padaugėja vykstančių į kitus miestus, taigi avaringumas padidėja ir greitkeliuose. „Keliuose, kuriuose leidžiamas didesnis greitis, paprastai avarijos būna skaudesnės. Praėjusiais metais prieš šventes teko registruoti avariją, kurios priežastimi tapo nukritęs automobilio ratas. Jis rėžėsi į priešais važiuojantį automobilį ir jį apgadino. Laimei, skaudžių pasekmių pavyko išvengti, vairuotojas, į kurio automobilį rėžėsi ratas, nepasimetė ir nenusuko nuo kelio. Šis vienas iš pavyzdžių puikiai iliustruoja, kaip svarbu periodiškai patikrinti automobilio techninę būklę, o tai padaryti prieš ilgesnę kelionę – puiki proga“, – pasakoja A. Pilčicas.

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ žalų administravimo direktorius Baltijos šalyse taip pat atkreipia dėmesį, jog per šventes ir išeigines dienas aktyvesni būna ilgapirščiai. „Paprastai šiomis dienomis turto vagysčių skaičius, lyginant su darbo dienomis, išauga 30-40 proc. Vagystės šiomis dienomis pasitaiko ne tik dažniau, bet ir išsiskiria ir savo dydžiu. Išvykus šeimininkams, ilgapirščiai turi galimybę apieškoti visas slėptuves ir neskubėdami išnešti vertingiausią turtą.


Ergo Insurance informacija