Straipsnio nuotrauka 2014-09-03

Dėl leidimų dalyvauti eisme sustabdymo ir jų atnaujinimo

Valstybės įmonė „Regitra“ (toliau – VĮ „Regitra“) primena, kad nuo 2014 m. liepos 1 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatoms, taikoma leidimo transporto priemonei dalyvauti eisme (toliau – leidimas) sustabdymo procedūra.

Ši procedūra taikoma, nustačius, kad neatlikta ar negalioja transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra arba kad transporto priemonė neapdrausta transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu (toliau – draudimas). Informaciją apie tai VĮ „Regitra“ gauna iš Centralizuotosios techninės apžiūros duomenų ir Transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenų bazių.

Priežastys, dėl kurių buvo sustabdytas leidimas, turi būti pašalinamos per 90 dienų. Jei per šį laikotarpį jos nepašalinamos, leidimas panaikinamas ir transporto priemonė išregistruojama, o valstybinio registracijos numerio ženklai pripažįstami negaliojančiais ir turi būti grąžinti VĮ „Regitra“.

VĮ „Regitra“ primena, kad pareiškėjai gali per 90 dienų nuo leidimo sustabdymo kreiptis, kad sustabdymas būtų toliau pratęstas iki vienų metų. Tokiu atveju po 90 dienų transporto priemonė nebus išregistruojama. Tai ypač aktualu, kai transporto priemone ilgesnį laikotarpį nevažinėjama, todėl ji nedraudžiama ir neatliekama jos privalomoji techninė apžiūra.

Prasitęsti leidimo sustabdymą galima prisijungus prie VĮ „Regitra“ elektroninių transporto priemonių registravimo paslaugų portalo arba atvykus į VĮ „Regitra“ padalinį.

Pasirūpinus transporto priemonės privalomąja technine apžiūra ir draudimu, leidimas dalyvauti eisme atnaujinamas automatiškai (t.y. pareiškėjui nereikia kreiptis dėl leidimo atnaujinimo) tik tuo atveju, jei leidimas buvo sustabdytas VĮ „Regitra“ iniciatyva.

„Jei leidimas sustabdytas pareiškėjo iniciatyva, VĮ „Regitra” automatiškai tokio sustabdymo nepanaikins. Pareiškėjui reikia pačiam prisijungti prie sistemos arba kreiptis į VĮ „Regitra“ padalinį ir atnaujinti transporto priemonės leidimą dalyvauti eisme, jei galioja jos privalomoji techninė apžiūra ir draudimas”, - primena VĮ „Regitra“ Informacinių technologijų departamento direktorius Vytautas Jasiulevičius.

Pasitikrinti, ar transporto priemonė turi leidimą dalyvauti eisme, asmenys gali svetainėje regitra.lt, prisijungę prie VĮ „Regitra“ elektroninių paslaugų portalo, arba skyriuje „El. paslaugos” („Paieška transporto priemonių registre”). Dėl asmens duomenų apsaugos reikalavimų telefonu arba el. paštu tokia informacija neteikiama.

Regitros informacija