Straipsnio nuotrauka 2016-10-31

Dažniausios eismo įvykių vietos mieste – prie prekybos centrų

BTA draudimo bendrovė, analizuodama savo eismo įvykių statistiką, pastebi, jog didžiausi traukos objektai miestuose – prekybos centrai. Šalia jų susidaro didžiausios eismo spūstys. Nepaisant to, kad prekybos tinklų vystytojai yra įpareigoti sutvarkyti eismo infrastruktūrą šalia prekybos centrų ir šiuos įsipareigojimus įvykdo, visgi, didelis automobilių srautas nulemia tai, kad lyginant su kitomis miestų vietomis, čia padaroma daugiausiai avarijų.

BTA Ekspertizių skyriaus vadovas A. Žiukelis teigia, jog šie transporto priemonių srautai dar labiau padidėja švenčių dienomis bei akcijų metu. Vairuotojai skuba, nesilaiko saugaus atstumo, kliudo kitus automobilius stovėjimo aikštelėse, todėl ir eismo įvykių padaugėja kelis kartus. Neigiamos įtakos vairuotojo elgesiui turi ir nuovargis, įtampa, kurie didesnėse spūstyse dar labiau išryškėja ir tampa mažiau kontroliuojami. Kaip atskira rizikos vairuotojų grupė minimi iš kitų miestų atvažiavę gyventojai, mat jie ne taip gerai pažįsta prekybos centro automobilių išdėstymo planą, kelius, todėl kitiems vairuotojams tenka kantriai luktelti, kol svečias suras tinkamą vietą automobilio stovėjimui ar išvažiuos iš prekybos centro teritorijos.
 
Vilniaus mieste pačios avaringiausios gatvės yra Savanorių prospektas, Ukmergės ir Geležinio Vilko gatvės. Dažniausiai eismo įvykiai fiksuojami prie „Akropolio“, Ukmergės g. „Senukų“ bei Žirmūnų „Iki“.

Kauno mieste daugiausia avarijų fiksuojama Savanorių, Pramonės, Taikos prospektuose bei šalia prekybos miestelio „Urmas“, „Mega”, Savanorių „Hyper Maxima“ ir  „Akropolis“.

Klaipėdoje avaringiausi yra Taikos prospektas ir Šilutės plentas, o eismo įvykių tankiu išsiskiria „Akropolis“, BIG bei „Senukai“.

BTA pataria vairuotojams būti kantresniems,  kelionei į prekybos centrą rinktis ne piko valandas bei laikytis saugaus eismo taisyklių.

Draudimo bendrovės BTA informacija, šaltinis www.bta.lt