Straipsnio nuotrauka 2017-02-14

Dažniausiai pastebimos klaidos eismo įvykių deklaracijose

Draudimo bendrovė “Gjensidige” teigia, jog kone kas antroje eismo įvykio deklaracijoje pasitaiko netikslumų ar klaidų. Taip nutinka dėl to, kad vairotojai, veikiami streso, praranda budrumą. Netiksliai užpildyta deklaracija reiškia, jog draudimo bendrovės darbuotojams tenka tikslinti eismo įvykio aplinkybes bei detales. Todėl, pateikus neišsamią deklaraciją, didėja tikimybė, kad prireiks daugiau laiko, kol draudimo išmoka pasieks nukentėjusįjį.

„Gjensidige“ Transporto kompleksinių žalų skyriaus vadovas M.Žilionis pataria su eismo įvykio deklaracija susipažinti iš anksto. Tokiu atveju, jeigu tektų ja pasinaudoti, būtų mažiau neaiškumų, streso, o tai palengvintų tinkamą išsamios informacijos apie autoavariją pateikimą. Būtų įvelta mažiau klaidų ir, galiausiai, sumažėtų galimybių ginčyti eismo įvykio aplinkybes.

Būtent eismo įvykio deklaracijoje pateikta informacija yra pagrindinė ir esminė nagrinėjant eismo įvykį. Ji svarbi nustatant aplinkybes bei kaltininką. Jeigu kyla abejonių dėl įsivėlusių netikslumų ar klaidų, tenka iš naujo rinkti įrodymus, liudininkus.

M. Žilionis atkreipia dėmesį į dažniausiai eismo įvykio deklaracijose pasitaikančias klaidas. Tai 12, 13 ir 14 punktai. Žemiau pateikiamos svarbiausios klaidos, pasitaikančios deklaracijose.

Pastebėta, kad labai dažnai 12-je dalyje užpildoma ne visa informacija apie aplinkybes, o kartais ši deklaracijos dalis apskritai praleidžiama.

Prieš baigiant pildyti šią dalį, būtina pažymėti užbrauktų langelių, t.y. nurodytų aplinkybių skaičių.

 


13-ta dalis. Joje prašoma kuo išsamiau ir detaliau aprašyti transporto priemonių judėjimo kryptis eismo įvykio metu. Pageidautina taip pat nurodyti, kurios transporto priemonės (-ių) dalys buvo apgadintos.

 

14 dalyje “Mano pastabos” privalu pasirašyti tik autoįvykio kaltininkui. Jeigu abu vairuotojai sutaria dėl abipusės kaltės, tuomet pasirašo abu.

 

15 dalyje reikia pasirašyti abiems eismo įvykio dalyviams, nepriklausomai nuo to, kuris prisiima kaltę. Abiejų vairuotojų parašai šioje vietoje reiškia, kad jie sutinka su deklaracijoje pateikta informacija.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad tuomet, kai eismo įvykio metu nukentėjo daugiau nei viena transporto priemonė, yra pildomos kelios deklaracijos, kuriose pasirašo tas pats kaltininkas.

Derėtų prisiminti, jog tais atvejais, kai autoįvykio metu pažeidžiama ar kliudoma ne kita transporto priemonė, o kelio statinys – kelio ženklas, šviesoforas ir pan., - reikėtų iš karto informuoti tarnybą 112, kuri pasirūpins, kad kuo skubiau būtų surastas apgadinto turto savininkas, su kuriuo kartu bus pildoma ir pasirašoma eismo įvykio deklaracija. Šiuo atveju neužpildžius avarijos dokumento, rizikuojama dar ir papildoma nuobauda dėl pasišalinimo iš eismo įvykio vietos.

Ir galiausiai, deklaracijos originalą draudimo bendrovės rekomenduoja pasilikti nukentėjusiam vairuotojui, o kopiją – eismo įvykio kaltininkui.

ADB Gjensidige informacija